Katarina Srebotnik v zadnjih finalih turnirjev za grand slam ni imela sreče. Foto: EPA
Polona Hercog

Z Mikom Bryanom sta s 5:7 in 4:6 klonila proti Bobu Bryanu in Samanthi Stosur. Dvoboj, ki bi moral biti odigran na osrednjem igrišču za moškim finalom, je bil zaradi dežja in maratonskega obračuna med Rogerjem Federerjem in Rafaelom Nadalom prestavljen na igrišče številka 1 ter se je nekako "na silo" (brez premorov) končal tik pred temo ob 22.35 po slovenskem času.

Dvoboj je trajal 61 minut, Bob Bryan in Stosurjeva pa sta po enkrat v vsakem nizu naredila brejk. Kata in Mike sta imela dve priložnosti za odvzem servisa v drugem nizu, a jima ni uspelo. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 70:55.

Wimbledon ostaja zaklet
Prejšnji mesec v Parizu je Srebotnikova skupaj z Nenadom Zimonjićem izgubila v finalu z 2:6 in 6:7 proti Bobu Bryanu in Viktoriji Azarenki.

Velenjčanka tako ostaja pri treh zmagah na turnirjih za grand slam v tej kategoriji. V Parizu je slavila že daljnega leta 1999, ko je pokal dvignila skupaj z Južnoafričanom Pietom Norvalom. V francoski prestolnici je slavila tudi leta 2006 z Zimonjićem, leta 2003 pa je bila najboljša v New Yorku, kjer je igrala z Bobom Bryanom.

V Wimbledonu, kjer je lani izgubila v finalu ženskih dvojic, v članski konkurenci še ni slavila. Pred 10 leti je v finalu mladinskega turnirja ugnala Kim Clijsters s 7:6 in 6:3.

Hercogova nadgradila uspeh v Parizu
Uspešnejša je bila 17-letna Polona Hercog, ki je v dvojicah pri mladinkah skupaj z Avstralko Jessico Moore po Roland Garrosu še drugič zapored dvignila zmagoviti pokal. S 6:3, 1:6 in 6:2 sta bili boljši od avstralske naveze Isabella Holland/Sally Peers.