Roger Federer je Leonardu Mayerju serviral štiri ase. Foto: Reuters

Res je lepo, da sem lahko znova v Parizu. Pripravljen sem bil na najslabši mogoči scenarij, torej da bi izgubil že v uvodnem krogu. Zato sem res zadovoljen s svojimi predstavami.

Roger Federer

Federer je za napredovanje v naslednji krog tekmovanja potreboval uro in 45 minut, večjih težav z nasprotnikom ni imel.

V prvem nizu mu je že v uvodni igri odvzel začetni udarec, vajo je ponovil še v 5. igri, tako da dvomov o zmagovalcu uvodnega niza ni bilo.

Tudi drugi niz je Švicar začel z breakom brez oddane točke, dokončno je Argentinca strl v 9. igri, ko je izkoristil drugo od dveh ponujenih priložnosti. V tretjem nizu je nato Mayer pokazal zobe, v 4. igri je ubranil štiri žogice za break, a dve igri pozneje je vendarle moral oddati svoj začetni udarec, po katerem je Federer relativno mirno in hitro dvoboj zaključil z zmago 6:3.

Federer: Zelo sem zadovoljen
"Res je lepo, da sem lahko znova v Parizu. Pripravljen sem bil na najslabši mogoči scenarij, torej da bi izgubil že v uvodnem krogu. Zato sem res zadovoljen s svojimi predstavami. Takšno predstavo bom zdaj moral prikazati proti Stanu ali Cicipasu," je takoj po koncu dvoboja dejal zimzeleni Švicar, ki se je 54. uvrstil v četrtfinale turnirja za grand slam.

Stan Wawrinka se bo v četrtfinalu pomeril z Rogerjem Federerjem. Foto: Reuters

Wawrinka dobil poslastico proti Cicipasu
V švicarskem četrtfinalu se bo Federer pomeril s Stanom Wawrinko, ki se je pošteno namučil v dvoboju z grškim mladeničem Stefanosom Cicipasom. Dvoboj je trajal pet ur in 11 minut, zmagal je v petih nizih (7:6 (6), 5:7, 6:4, 3:6, 8:6). Cicipas je odločen upor uprizoril že v prvem nizu, ki ga je trikratni zmagovalec turnirjev za grand slam dobil po podaljšani igri po 54 minutah. Grk je dobro igro nadaljeval v drugem nizu, ki je bil dolg uro in 18 minut, za 7:5. Nato je odgovoril 34-letni Švicar in povedel z 2:1. A je dvajsetletni Grk odgovoril z enako mero ter dvoboj v četrtem nizu izenačil na 2:2.

Izkušnje so na koncu odločile v korist Wawrinke, ki je za peti niz porabil uro in 17 minut. Cicipas ni pripravil senzacije kot januarja v Melbournu, ko se je prebil vse do svojega prvega polfinala na grand slamih, v katerem je njegov pohod ustavil šele Nadal. Pred tem je v osmini finala izločil Federerja.