Primorski akademski zbor Vinko Vodopivec na tekmovanju v Zadru (foto: Mitja Jež) Foto:

Primorski akademski zbor Vinko Vodopivec iz Ljubljane je pod dirigentskim vodstvom Primoža Malavašiča osvojil 92,00 točk, s čimer je prejel zlati križec opatinje Čike za prvo mesto v kategoriji moških zborov.
Domžalski komorni zbor pod vodstvom dirigenta Fernanda Meijasa je osvojil 92,33 točk, s čimer je prejel srebrni križec opatinje Čike za drugo mesto v kategoriji mešanih zborov.
Od slovenskih zborov je priznanje prejel še Dekliški zbor Sto rož'c iz Stož'c pod dirigentskim vodstvom Marte Movrin, ki je z 79,00 točkami osvojil bronasti križec opatinje Čike in drugo mesto v kategoriji ženskih zborov.
Največ točk je sicer prejel latvijski zbor Swedbank koris iz Rige pod dirigentskim vodstvom Artursa Ancansa, ki je z rezultatom 96,67 točk osvojil zlati križec opatinje Čike v kategoriji mešanih zborov.
Primorski akademski zbor Vinko Vodopivec in Swedbank koris sta kot zmagovalca v svojih kategorijah in prejemnika zlatega križca (v ženski kategoriji zlati križec ni bil podeljen) tekmovala še enkrat za veliko nagrado mesta Zadar v vrednosti 20.000,00 kun. Nagrado je osvojil latvijski zbor.
Mednarodno tekmovanje v Zadru je bilo prvič organizirano leta 1997, odvija pa se na vsaki dve leti. Slovenski zbori so na njem v preteklosti že imeli veliko uspeha, saj so na tekmovanju do sedaj že zmagali Mešani zbor Obala, Ljubljanski madrigalisti in Komorni zbor Ipavska.