Slovenija-Nacional Foto:
Alen Pertovt
MNK Nacional
Reprezentanca Slovenije

Laško – Slovenska članska futsal reprezentanca je odigrala prijateljsko srečanje s hrvaškim predstavnikom MNK Nacional in po vodstvu v prvem polčasu na koncu odigrala neodločeno. Dobovičnik ni mogel računati na poškodovanega Vrhovca in Osojnika, na tribuni pa je obsedel tudi nekoliko oboleli R. Uršič. Srečanje je bilo zelo dinamično, padli so štirje zadetki, na srečo ni bilo novih poškodb, sama končnica tekme pa je postregla z zelo zanimivo igro. Foto galerija !
Slovenija(AA) – MNK Nacional (HRV) 2:2 (1:0)
SLOVENIJA: Mohorič, Osojnik, Kragelj, Goranovič, Čujec, Drobnič, Melink, Brkič, Sovdat, Pertič, Puškar, Pertovt. Selektor:: Andrej Dobovičnik
NACIONAL: Humar, Stojkić, Nene, Novak, Suton, Ku.Morina, Kovač, Leskovar, Grdović, Vilela, Marinović, Šestić. Treneer: Tiago Polido
Agresiven začetek na obeh straneh
Do konca 2. minute ni bilo pravih priložnosti, obe ekipi sta v srečanje krenili sila agresivno, prvi pa so zapretili gosti iz Hrvaške. V 3. minuti je Morina močno streljal od daleč, Pertovt je žogo izbil v kot, po podaji iz kota je do strela prišel Brazilec Nene s kakšnih 10m, Pertovt je odbil žogo v nov kot, v naslednjem poizkusu pa je Nene streljal visoko čez naša vrata.
Pertovt rešuje našo mrežo
V naslednji minuti je Čujec poizkušal s strelom iz razdalje, Humar je bil na mestu, dve minuti za tem pa nova priložnost za Nacional. Novak je streljal nekoliko s strani, Pertovt je strel odbil, žoga je prišla do precej osamljenega Nene v kazenskem prostoru, vendar je na našo srečo slednji slabo reagiral. V 8. minuti je Osojnik izgubil žogo, Suton je krenil v protinapad, bil sam iz oči v oči s Pertovtom, vendar se je naš vratar izkazal. Podobna priložnost se je ponudila istemu igralcu minuto kasneje, spet je bil Suton sam pred Pertovtom, ga že skoraj preigral, vendar mu je naš vratar s skrajnimi močmi uspel izbiti žogo z roko.
Pertič 1:0 za Slovenijo
Sledil je precej bolj agresiven odgovor Slovencev, v 11. minuti pa bržkone najlepša akcija na tekmi. Pertovt je podal dolgo visoko žogo na nasprotno polovico do Čujca, ki je iz prve podal do Brkiča, ta je v naletu streljal iz voleja s kakšnih 13m, vendar je bil hrvaški vratar na mestu in žogo odbil v kot. V 12. minuti je Slovenija povedla po lepi akciji, Čujec je lepo našel Pertiča, vratar Humar je bil prisiljen zapustiti svoja vrata, Pertič pa ga je rutinirano premagal za vodstvo 1:0. V 14. minuti smo videli slalom Melinka med hrvaškimi branilci, na koncu je Melink preigral še Morino in Novaka, vendar slabo streljal, žoga je zletela čez gol.
Pritisk Nacionala
Hrvati so proti koncu prvega polčasa močno pritiskali na našo zadnjo linijo, Slovenci pa so imeli kar nekaj težav pri izhodu iz presinga. V 18. minuti je Čujec izgubil žogo, Novak se je znašel sam ped Pertovtom, pravočasno pa se je vrnil Kragelj in izbil žogo izven igrišča. Minuto pred koncem prvega polčasa še ena priložnost za goste, slabo pokrivanje Osojnika je izkoristil Nena in podal do osamljenega Grdoviča v našem kazenskem prostoru, toda Pertovt se je žoge nekoliko dotaknil, ravno dovolj, da je zadela vratnico in se odbila v kot. Po strelu iz kota še ena nepazljivost naših igralcev, saj je bil Šestić sam na drugi vratnici, vendar je bila na našo srečo žoga premočna in polčas se je končal z minimalnim vodstvom Slovenije 1:0.
Presing Nacionala
V 22. minuti je lepo prišel do strela, po podaji iz kota Pertič, vendar slabo streljal, visoko čez gol, kar je precej razburilo našega selektorja Dobovičnika. Nacional je vršil pritisk na našo zadnjo linijo, Slovenija je imela nemalo težav pri prehodu iz presinga, v 23. minuti pa bi Hrvati lahko izenačili. Luknjo v naši obrambi je z globinsko žogo izkoristil Neno, vendar se je preveč obotavljal in Pertovt je s pomočjo soigralcev žogo izbil v polje.
Neizkoriščene priložnosti
V naslednjem napadu naših je Osojnik podal ostro žogo na drugo vratnico, Drobnič je bil sam, vendar podaje ni pričakoval in žoga je končala izven igrišča. V 25. minuti napaka Goranoviča, Šestić mu je žogo ukradel, krenil sam proti Pertovtu, ki se je še enkrat več izkazal in strel izbil v kot. Po slabih petih minutah je pritisk gostov nekoliko popustil, Brkič je odvzel žogo, jo porinil Novaku skozi noge, krenil sam proti Humarju, ki pa je s padcem v noge preprečil nov zadetek Slovenije. Nekaj sekund za tem se je pred Pertovtom znašel sam Novak, vendar je bil naš vratar spet na mestu. V 29. minuti je Pertovt podal dolgo in visoko žogo do Brkiča, ki je iz voleja streljal v nasprotna vrata, žoga pa je zadela prečnik hrvaških vrat. Minuto za tem podaja Melinka do Goranoviča, ki je bil sam pred nasprotnim vratarjem, toda zadetka ni bilo, saj je vratar Humar reagiral pravočasno. Dve minuti za tem asistenca Osojnika Goranoviču, spet je bil naš igralec sam pred hrvaškim vratarjem in spet je bil zmagovalec Humar.
Igra z vratarjem v polju za 1:1
Dobrih pet minut pred koncem srečanja so gosti zaigrali z igralcem na mestu vratarja, to vlogo je prevzel Vilela in praktično iz prvega napada zadeli za izenačenje. Na videz nenevarno žogo je Nene podal paralelno čez naš kazenski prostor na drugo vratnico, kjer je bil osamljen Morina in zadel za izenačenje 1:1. Hrvati niso bili zadovoljni z izenačenjem in so močno pritisnili proti našim vratom, priložnost za zadetek pa se je po podaji Sovdata ponudila Čujcu, vendar je s špičko streljal mimo gola z roba kazenskega prostora.
Vodstvo Nacionala 1:2
Minuto za tem nepazljivost Pertovta, ki je na robu kazenskega prostora naredil prekršek nad Morino, Vilela pa je po podaji Morine zadel za vodstvo gostov 1:2. Spet je nekoliko zaspala naša obramba, saj je Morina žogo podal do Vilele, v blok pa je stekel samo vratar Pertovt.
Kapetan Melink rešuje slovensko čast
Minuto pred koncem srečanja je Melink ukradel žogo Vileli na sredini igrišča, se znašel sam pred vratarjem Humarjem in ga mojstrsko premagal za izenačenje 2:2. Hrvati so nato spet zaigrali z vratarjem v polju, spet podobna situacija kot pri prvem zadetku, tokrat z druge strani, vendar je Pertovt s pomočjo soigralcev žogo nekako izbil v polje. V zadnjih sekundah, ko so gosti igrali z vratarjem v polju, je Čujec prestregel eno od podaj, streljal čez celo igrišče, vendar za malenkost zgrešil prazna vrata. Sirena je prekinila razburljivo končnico srečanja, ki se je tako končalo z neodločenim rezultatom 2:2.
Hrvati kot pravi profesionalci
Lahko zapišemo, da je neodločen izid še najbolj pravičen rezultat, saj sta obe ekipi imeli svoja obdobja premoči na parketu, zapravili precej priložnosti, izkazala pa sta se oba vratarja. Potrebno je povedati, da je MNK Nacional izredno močna ter disciplinirana ekipa, ki ima na klopi zelo dobrega trenerja in v nobenem primeru srečanje ni bilo podobno kakšni trening tekmi. Hrvati so se pokazali kot pravi profesionalci, ki vedo kaj hočejo, igrajo zelo hitro, trdo, ne manjka pa tudi profesionalnih prekrškov, ki so bolj ali manj skriti sodniškim očem.
Vratar Pertovt, igralec srečanja
Če bolj podrobno pogledamo igro naše reprezentance, ne moremo biti povsem zadovoljni, saj smo videli kar nekaj slabosti v naši igri, tako v obrambi, kot v napadu. Pri izhodu iz presinga smo imeli veliko preglavic, prevečkrat nas je reševal vratar Pertovt, za nameček pa nismo izkoristili številnih zrelih priložnosti za zadetek. Pri igri nasprotnika z vratarjem v polju, se naša četvorka ni pravočasno preformirala v posebno obrambno postavitev, prav tako bi z več agilnosti lahko preprečili tudi drugi zadetek v naši mreži. Precej poceni smo prejeli oba zadetka, v sami igri se naši igralci niso pustili pretepati in so nasprotnikom vračali udarce. V napadu, razen slabe realizacije, v primerjavi z drugo tekmo z Makedonijo, smo bili veliko bolj konkretni in nevarni, obenem pa na trenutke puščali hrbet brez varovanja napada. Veseli dejstvo, da je vratar Pertovt v izredni vratarski formi, za nameček pa je zelo popravil podajanje žoge soigralcem v polje, tako z roko, kot z nogo in je bil brez dvoma igralec tega srečanja.
Sledita še dve tekmi z Romunijo, tudi z neposrednim prenosom na TV Slovenija2 in samo upamo lahko, da bo Slovenija do evropskega prvenstva dokončno izpopolnila svojo igro.