Ana Ivanović, ki je v anketi prejela več kot polovico vseh glasov, je znana tudi po tem, da se rada nastavlja fotografskim objektivom. Med drugim se je fotografirala tudi za revije FHM, Vogue, Elle in Hello!. Foto: EPA

Bild jo je opisal kot "mlado, prelepo in uspešno, zdaj pa je dobila še eno priznanje - ima najlepšo telo v svetu športa".

Lepa Ana že več let velja za eno najlepših športnic - revija The Age jo je razglasila za najlepšo tenisačico vseh časov, revija FHM pa jo postavila na 23. mesto najlepših žensk sveta, s tem da je bila Ivanovićeva najvišje uvrščena športnica. Na spletnem portalu tennisreporters.net ima že tri leta zapored naziv najseksapilnejše teniške igralke, v anketi na spletni strani Ask Men pa je bila v izboru za najbolj poželjivo žensko sveta uvrščena na 73. mesto.

Marijini čevlji ji niso preveliki
Ana v zadnjem času uživa tudi več pozornosti kot še ena tenisačica, Rusinja Marija Šarapova, ki je v tokratnem spletnem glasovanju osvojila drugo mesto, a je prejela le 14 odstotkov vseh glasov, kar je precej manj od zmagovalke, kateri je svoj glas namenilo kar 51 odstotkov vseh glasovalcev. Tretje mesto je osvojila ameriška plavalka in nasprotnica nošenja krzna Amanda Beard, na seznamu pa se znajdeta tudi nogometaš David Beckham in bivši košarkar Dennis Rodman.

J. R.

Ruska teniška igraka Marija Šarapova se je tokrat morala zadovoljiti z drugim mestom. Foto: EPA
Na najnižji zmagovalni stopnički je z devetimi odstotki glasov ameriška plavalka Amanda Beard. Foto: EPA
Peto mesto je s tremi odstotki glasov šlo v roke italijanski golfistki Sophii Sandolo.
Dennis Rodman očitno ne gre kar tako v pozabo. Bivši igralec v severnoameriški ligi NBA se je znašel na šestem mestu. Foto: EPA
Nemška tekačica na 10.000 metrov Sabrina Mockenhaupt je zasedla sedmo mesto. Foto: EPA