DeMar DeRozan je dosegel največ točk, odkar igra v Chicagu. Foto: Reuters

Bullsi, ki so odločeni, da se po štirih neuspešnih letih vrnejo v končnico, so na šesti tekmi slavili petič in si skupaj z New Yorkom, Washingtonom in Miamijem delijo vrh Vzhoda. "Skušaš zgraditi identiteto svoje igre. Mislim, da je bila to naša najbolj konsistentna predstava v tej sezoni. Mislim, da smo pokazali, kakšna želimo, da je naša identiteta," je dejal trener Chicaga Billy Donovan.

Gostitelji so v zadnji četrtini povedli za 17, na koncu pa tudi pravočasno prekinili nalet Utaha, ki se je dve minuti pred koncem približal na pet točk. Odgovor sta našla najprej DeMar DeRozan, nato pa še Nikola Vučević, ki je zadel izza črte. DeRozan, ki je pred sezono prišel v vetrovno mesto, je bil prvi strelec tekme z 32 točkami. Zach Lavine jih je dodal 26, Vučević pa je ob 16 točkah ujel tudi 12 odbitih žog.

Skok je sicer pripadel gostom (45:54). Najbolj zaslužen za to je bil Rudy Gobert z 19 točkami. Francoski center jih je prispeval še 17. 30 jih je dal Donovan Mitchell, ki pa je imel tudi šest izgubljenih žog. Utah jih je sicer zapravil kar 20, po katerih so Biki, ki so jih izgubili le devet, dali 25 točk. "Nepremišljeno smo ravnali z žogo. Ko smo igrali svojo igro, je bil ritem dober in tekoč, a nismo znali odgovoriti na pritisk," je povedal Mitchell.

Dragić s klopi spremljal tretjo zaporedno zmago

Toronto je slavil tretjič zapored, Goran Dragić pa znova ni stopil na parket. Raptorsi so tokrat v gosteh ugnali Indiano (94:97), ki je klonila šestič na sedmih tekmah. Gostje vse do zadnje četrtine niso vodili za več kot tri, slabi dve minuti pred koncem pa je Fred VanVleet zadel trojko za 84:92. Justin Holiday in Domantas Sabonis sta s trojkama približala na le točko zaostanka, ko je ostalo še šest sekund, pa je Scottie Barnes z dvema prostima metoma povišal na 94:97. Sabonis je metal trojko za izenačenje, a ni bil uspešen.

Barnes je odlično začel svojo pot v NBA-ju. Tokrat je prispeval 21 točk, ob tem pa je ujel še 12 odbitih žog. "Z vsem napadalnim repertoarjem se še uči, kaj bo naredil. 17 metov ni malo, ampak vseeno ne dovolj," je o novincu Toronta dejal trener Nick Nurse, ki torej želi, da se Barnes odloča še za več metov. Sabonis je bil z 22 točkami in 14 skoki prvo ime Pacersov.

Dve zmagi Denverja v dveh dneh

Dan po visoki zmagi nad Dallasom je Denver premagal še Minnesoto (91:93). Volkove so Nikola Jokić, ki je blestel s 26 točkami in 19 skoki, in druščina 12. zapored ugnali v gosteh. Dve minuti pred koncem srečanja je Monte Morris položil, zatem pa je dva prosta meta zadel Jokić za vodstvo Nuggetsov za štiri, kar je bilo tudi njihovo najvišje na tekmi.

Anthony Edwards je, ko je ostalo še 31 sekund, približal, Karl-Anthony Towns pa je z agresivnim pokrivanjem Jokića prisilil v izgubljeno žogo, tako da je Minnesota imela napad za zmago oziroma izenačenje. Will Barton se je izkazal z blokado Maliku Beasleyju, ki je šel v prodor, Jokić pa je ravno dovolj oviral Edwardsa, da je ta zgrešil izpod obroča. "Prvaki zmagujejo take tekme," je bil navdušen Barton, potem ko je Denver dobil dve tekmi v dveh dneh. Vlatko Čančar zaradi poškodbe še vedno ni v kadru Nuggetsov.