Pri Krki sta izstopala Miha Lapornik s 25 točkami (trojke 5:6) in Adonis Thomas, ki je 23 točkam (met iz igre 9:15) dodal osem skokov. Foto: Krka/Drago Perko

Proti edinemu tekmecu na dnu razpredelnice so Novomeščani prekinili niz dvanajstih porazov – nazadnje so zmagali konec oktobra lani – in Split prehiteli za eno zmago. Krka ima štiri zmage, Split, ki ima z Novomeščani boljše razmerje, saj je prvo tekmo dobil za deset točk (87:77), ostaja pri treh, preostale ekipe pri dnu lestvice pa so pri sedmih zmagah.

Zadnje mesto ob koncu rednega dela pomeni izgubo statusa v elitnem regionalnem tekmovanju za prihodnjo sezono, predzadnje pa vodi v razigravanje z drugouvrščeno ekipo Lige ABA 2.

Lapornik s 25 točkami blestel pri Krki
Da je tekma še kako pomembna, je kazal tesen izid po prvem polčasu. Ekipi sta bili zelo izenačeni, nobeni ni uspelo povesti z višjo prednostjo. Po prvi četrtini so gostje vodili za tri točke, tolikšna je bila razlika tudi ob odhodu na odmor (46:49). Krka je v tretji četrtini povedla za 9 (62:53), kolikor je vodila tudi ob začetku zadnje četrtine (69:60).

Partizan se je oddolžil Crveni zvezdi

Derbi kroga med Partizanom in Crveno zvezdo je zanesljivo dobil Partizan (98:84). Varovanci Željka Obradovića so se večnemu tekmecu tako oddolžili za visok poraz v letošnji Ligi ABA (71:56). Junak Partizana je Aleksa Avremović, ki je dosegel 33 točk (8/10 za 3).

Sorodna novica Cedevita Olimpija v zadnjih 13 minutah nadigrala Mornar

Zadnji del igre so gostje bolje začeli, s serijo 2:9, štiri zaporedne točke je dosegel Martin Shorter, so zaostajali za dve točki (71:69). Po minuti odmora je Krka znova zaigrala bolje, Luka Lapornik je zadel za 2, Miha Lapornik pa za 3 za +7 (76:69). Po minuti odmora gostujočega trenerja je Rok Stipćević prispeval sedem točk za podvojitev vodstva, za +14 Krke (83:69). Vztrajni gostje so odgovorili s serijo 0:8 (83:77). Krka je pred začetkom zadnje minute vodila za 6 (85:79). Luka Lapornik je uspešno izvedel prosta meta za povišanje prednosti (87:80). Toni Perković je s trojko postavil končni izid (87:74).

Varovance trenerja Daliborja Damjanovića do konca rednega dela Lige ABA čakajo tri domače preizkušnje z Mego, FMP in Budućnostjo ter gostovanja pri Mornarju, Borcu, Crveni zvezdi in Igokei. V naslednjem krogu 12. marca bo Krka gostovala v Čačku.