Trojka Jacoba Pullna za zmago Cedevite Olimpije je bila po pregledu videoposnetka razveljavljena. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljanskim košarkarjem ni uspelo doseči jubilejne desete zmage v tem tekmovanju, ki bi jim prinesla nastop v polfinalu. Tega so se razveselili Turki, ki so v Ljubljano pripotovali na krilih dobrih predstav v zadnjem obdobju in velike zmage v osmini finala nad Partizanom v Beogradu, to so dosegli po podaljšku.

Po 11 letih, nazadnje februarja 2011 proti rimski Lottomatici, so bile Stožice na klubski ravni znova razprodane. Foto: www.alesfevzer.com

V prvem polčasu so si gostje priigrali 15 točk naskoka, Ljubljančani pa so se v drugem polčasu vrnili, zadeli so trojko za zmago, občinstvo se je že veselilo, toda sodnik je po posnetku razveljavil koš, saj je čas že potekel.

Turki so na tekmi zadeli kar 14 trojk, ljubljanska ekipa pa le šest.

Izenačena prva četrtina
Da bo potekal pravi spektakel, so navijači pokazali še pred začetkom tekme, ko so na ves glas zapeli pesem Na vrhu nebotičnika zasedbe Bele vrane.

Zmaji so tekmo začeli s trojko Eda Murića (3:0). Gostje so s trdno obrambo in uspešnim napadom poskrbeli za miniserijo 0:7 (5:9). Olimpija je odgovorila z delnim izidom 5:0 za prevzem vodstva (10:9). Gostje so znova prevzeli pobudo za vodstvo s šestimi točkami prednosti (11:17). Gostje so za konec prve četrtine še enkrat zadeli trojko (21:23).

+15 za Turke
Turki so po dveh minutah igre v drugem delu igre povišali prednost (23:28), zato je Jurica Golemac vzel minuto odmora. Po tej je sicer zadel Jaka Blažič, a je John Holland vrnil s trojko za +6 gostov (25:31). Holland je s svojo tretjo trojko in osmo ekipno povišal vodstvo na +9 (27:36). Ko je Holland zadel še za dve, je Bursaspor povedel z dvomestno prednostjo (27:38). Ob koncu prvega polčasa so Turki povedli s 15 točkami prednosti (35:50).

Izjemna tretja četrtina zmajev
Yogi Ferrell je takoj na začetku tretje četrtine ukradel žogo Turkom in polagal, dva prosta meta je dodal še Blažič, Alen Omić pa je zadel pod košem za serijo 6:0 in zmanjšanje zaostanka (42:50). A gostje so strnili svoje vrste in vodstvo hitro znova povišali na +15 (42:57). Auguste in Murić sta v nadaljevanju z dvema zaporednima zabijanjema na noge dvignila dvorano (48:57). Potem ko je trojko zgrešil Blažič, je v napadu skočil Murić, ta je zadel za dodatno zmanjšanje zaostanka (51:57), ki so ga zmaji v zadnji minuti tega dela igre prepolovili (64:67).

Napeta končnica
Pullen je v zadnji četrtini polagal za točko zaostanka Olimpije (66:67). Zmaji niso izkoristili nekaj priložnosti za prevzem vodstva. Andrew Andrews je zadel dvanajsto turško trojko za +6 (68:74). Turki so ohranjali prednost po zaslugi razpoloženega Dereka Needhama, po njegovi trojki so znova vodili za 8 (72:80). Po minuti odmora je pomembno trojko zadel Ferrell (75:80). Po trojki Needhama je še eno trojko zadel Ferrell (78:83). Ferrell je po peti osebni napaki Needhama stopil na črto prostih metov, zadel je vse tri proste mete za štiri točke zaostanka dobro minuto pred koncem (81:85). Ferrell je nato še uspešno prodiral (83:85).

Andrews je storil osebno napako v napadu, tako da je imela Olimpija deset sekund pred koncem napad. Pullen je zadel trojko, najprej so na semaforju spremenili izid, ampak sodnik je po pregledu posnetka odločil, da trojke ne prizna, saj je čas že potekel.

Murić: Poraz boli
Edo Murić: "Tekma je bila zahtevna, kar smo pričakovali. Upali smo, da se bo tekma obrnila v našo korist, a se žal ni. Prvi polčas smo odigrali slabo, nismo pokazali pravega obraza. V drugem smo se vrnili, a zmanjkala je ena žoga. Poraz boli, a treba je iti naprej. Košarkarji Bursasporja so v odlični formi in žal mi je, da jih nismo ustavili."

Grenek poraz Cedevite Olimpije v razprodanih Stožicah

Andorra presenetila Gran Canario
V torek sta si mesto med štirimi priigrala Virtus, ki je bil pred sezono prvi favorit tekmovanja – Bolognčani so premagali Ulm Jake Lakoviča – in Andorra, ki je presenetila Gran Canario, najboljšo ekipo rednega dela v skupini B, kjer je bila tudi Cedevita Olimpija. V sredo si je poleg Bursaspora polfinale priigrala tudi Valencia, ki je bila boljša od Metropolitansa 92.