Harrison Butker je z zadnjo akcijo na tekmi razveselil trenerja Andyja Reida. Foto: Reuters

Cincinnati je vodil večji del tekme, a nikoli več kot za šest točk, s to razliko je odšel na odmor, ko je Evan McPherson zadel še tretji prosti strel v uvodnem polčasu. Domači zvezdnik Patrick Mahomes je ob dveh podajah vrgel tudi dve prestreženi podaji. Pri drugi zmagi v sezoni je pomagala tudi obramba, ki je na začetku zadnje četrtine podrla gostujočega podajalca Joeja Burrowa, žoga se je znašla na tleh, Chamarri Conner jo je pobral in z njo pretekel 38 jardov za vodstvo s 23:22.

Bengalsi so še enkrat povedli, saj je McPherson zadel še en prosti strel za vodstvo s 25:23. Obramba Cincinnatija je nato ustavila domači napad in imela žogo za še višje vodstvo, a ni dosegla novih točk. Chiefsi so dobili dobri dve minuti časa za zadnji napad, premikali so se počasi, v četrtem poskusu za 16 jardov jih je rešila sodniška kazen, v naslednjih petih hitrih akcijah so se preselili 32 jardov od cilja, ko je odgovornost prevzel Butker.

Alvin Kamara je bil v Dallasu izjemno razigran. Foto: Reuters

Kamara s štirimi zadetki ustavil Dallas
Dallas je bil po spodbudni zmagi v prvem krogu tokrat popolnoma nemočen, saj je pred svojimi gledalci izgubil proti New Orleansu s 44:19. Pri Svetnikih se je izkazal Alvin Kamara s štirimi zadetki (115 jardov in trije zadetki po tleh; 65 jardov in zadetek po zraku). Kavboji so tako končali niz 16 zaporednih zmag v rednem delu sezone pred svojimi gledalci.

Ravensi zapravili vodstvo s 23:13
Malokdo je pričakoval, da bo Baltimore po dveh krogih še brez zmage. Ravensi so tokrat doma izgubili proti Las Vegasu s 26:23. Gostitelji so na začetku zadnje četrtine povedli s 23:13, Raidersi so nato v treh zaporednih napadih dosegli točke, odločilne 27 sekund pred koncem, ko je Daniel Carlson zadel prosti strel, dolg 38 jardov.

97 jardov dolg zadetek!
Manjše presenečenje je pripravila tudi Minnesota, ki je ugnala San Francisco s 23:17. Za vrhunec tekme je poskrbel Justin Jefferson, ki je z zadetkom, dolgim 97 jardov, sredi druge četrtine poskrbel za domače vodstvo z 10:0. Podajalec Sam Darnold je žogo dobil v svoji končni coni, poslal je dolgo žogo v napad, Jefferson jo je ujel približno 48 jardov od cilja, uspešno slalomiral in dosegel sijajen zadetek.

Falconsi ugnali Eaglese
Atlanta je v ponedeljkovi tekmi v gosteh presenetila Philadelphio z 22:21. Falconsi so na začetku zadnje četrtine vodili s 15:10, nato so gostitelji s serijo 11 zaporednih točk povedli, a na koncu ostali brez vsega. Kirk Cousins je dobre pol minute pred koncem tekmo v končno cono poslal Draka Londona in postavil izid tekme.