Matic Rebec je bil zelo motiviran. Zadel je dve trojki in prejemal čestitke soigralcev. Foto: LIga ABA/Dragana Stjepanović

Cedevita Olimpija, ki je v torek Krko nadigrala v superpokalu (103:73), je po lanski slabi sezoni popolnoma spremenila moštvo. Ostala je četverica košarkarjev, vsi preostali pa so novi. Zmaje zdaj vodi Zvezdan Mitrović, ki pa je bil zelo razočaran nad igro v drugem polčasu.

Daneu parket zapustil na nosilih
Poraz je še dodatno skazila poškodba Žige Daneua v zadnji minuti tekme. Mladi košarkar je pri posredovanju pod košem z višine padel na glavo in obležal na parketu. Po daljši prekinitvi ga je zdravniška služba z nosili odpeljala v bolnišnico.

Odlična igra zmajev v drugi četrtini
FMP je izenačeno prvo četrtino dobil z 21:20, nato pa so se Ljubljančani prebudili in si z delnim izidom 13:0 nabrali devet točk naskoka sredi druge četrtine po košu Bryntona Lemarja (25:34). Na odmor je Olimpija odšla s sedmimi točkami naskoka (33:40).

Cedevita Olimpija je lani redni del končala na petem mestu, v končnici pa izpadla v četrtfinalu, s čimer ciljev ni izpolnila. Letos želijo zmaji s prenovljeno zasedbo, v kateri ima pomembno vlogo tudi reprezentant Aleksej Nikolić, popraviti vtis. Foto: www.alesfevzer.com

FMP z delnim izidom 24:0 do odločilne prednosti
Ljubljančani so v tretji četrtini doživeli pravi razpad sistema. Zadnjih pet minut in pol niso dosegli niti točke, napake so si kar sledile, tudi obramba je bila slaba. FMP je z delnim izidom 15:0 povedel z 59:48. Matic Rebec je s trojko prehitel sireno ob koncu tretje četrtine.

Šest minut pred koncem so gostitelji povišali na 68:48. Jaka Blažič je s trojko dosegel prve tri točke za Olimpijo po desetih minutah in 39 sekundah popolne strelske suše! Napete končnice ni bilo, srečanje je bilo že zdavnaj odločeno, ko je Daneu skušal blokirati met in nesrečno padel na glavo.

Za Cedevito Olimpijo je 18 točk dosegel Devin Robinson, 10 jih je dodal Jaka Blažič.

Mitrović: Ta tekma je bila dobra šola za vse
"Zdaj težko komentiram tekmo. V drugem polčasu, okoli 25. minute, se je po agresivni igri domačinov zgodil padec v naši organizaciji igre. Imeli smo slabši odstotek zadetih metov iz igre, prišlo je do preobrata. Do tistega trenutka smo imeli nadzor nad tekmo, a sledil je padec. Naši nižji igralci so imeli velike težave. Vsi upamo, da bo z Žigo vse v redu, mi pa bomo delali naprej. To je bila preizkušnja, uvod v regionalno ligo, kjer je raven popolnoma drugačna, igra se bolj agresivno, močneje, taktično. Večina naših igralcev je nova v tej ligi, ta tekma pa je bila dobra šola za vse,” je poudaril trener zmajev Zvezdan Mitrović.

Začetek Evropskega pokala v Cluju
Že v sredo bodo imeli Ljubljančani popravni izpit. Z gostovanjem v Romuniji pri Cluju bodo začeli Evropski pokal.

Mega nasula Krki 50 točk v raketi

Krka je v Novem mestu dobila prvo četrtino (19:16), a je v nadaljevanjuj ves čas lovila Beograjčane, ki so imeli premoč v višini. V tretji četrtini so se varovanci Dejana Jakare približali na točko zaostanka, toda gostje so jim pred zadnjimi desetimi minutami znova ušli na +8. V zadnji četrtini Krka ni prišla bližje kot na šest točk. Srbi so kar 50 od 80 točk dosegli iz rakete.

Edina dvomestna pri Krki sta bila Tayler Persons z 21 in Jan Špan s 13 točkami. V ekipi Mege sta nastopila tudi dva slovenska košarkarja – Sergej Macura in Urban Kroflič, ki pa sta imela stranski vlogi.

Mlada ekipa Mege premočna za Krko v uvodnem krogu

Dubaj na krilih Prepeliča ugnal Crveno zvezdo

Že v prvem krogu je prišlo do presenečenja. Novinec v ligi Dubaj, ki ga vodi nekdanji trener Cedevite Olimpije, je s 86:84 ugnal branilko naslova Crveno zvezdo. Eden izmed najzaslužnejših za zmago gostiteljev je bil slovenski reprezentant Klemen Prepelič, ki je vknjižil 16 točk in 10 podaj. Prvi strelec tekme je bil Nate Mason z 18 točkami, eno manj je prispeval Awudu Abass. Pri Crveni zvezdi je 16 točk dosegel Nikola Kalinić.