Varovanci Gala Korena so imeli precej več strelov (20:30), a so po odličnem začetku srečanja popustili. Za Celjane sta igrala tudi Lovro Kumanović in Rožle Bohinc, ki sta posojena igralca Olimpije.

Sorodna novica Celjani ohranili ogrodje ekipe in merijo na finale DP-ja in končnico Alpske lige

Kapetan Jure Sotlar je že v 4. minuti zadel ob prednosti igralca več. Tri minute zatem je še Danil Carkovski unovčil "power play". Tudi gostitelji so bili uspešni ob številčni premoči. Ko je v 17. minuti na kazenski klopi sedel Mark Sojer, je Lukas De Lorenzo Meo znižal na 1:2.

V 26. minuti je Alex Zecchetto izenačil celo ob igralcu manj na ledu. Še pred drugo menjavo strani je Adam Capanelli poskrbel za prvo vodstvo domačih, v zadnjem delu pa sta zmago potrdila Philippe Sance in Luciano Mistroti Zandegiacomo.

Svetina zagotovil dve točki železarjem
Jeseničani so na gostovanju v Dornbirnu dvakrat povedli. Jakob Pečnik je zadel že v 4., Maks Selan pa v 27. minuti. A gostitelji so obakrat izid poravnali. Roberts Lipsbergs je izenačil na začetku druge tretjine, Yannik Lebeda pa je izsilil podaljšek.

Tudi dodatnih pet minut ni prineslo spremembe izida, o zmagovalcu so nato odločali kazenski streli. Odločil je Erik Svetina in železarjem priigral obe točki.

Naslednjo tekmo bodo Gorenjci odigrali v četrtek v domači Podmežakli, kjer bo gostoval edini hrvaški ligaš v tem tekmovanju Sisak.