Sykora je ustrelil z desne strani in ukanil pokritega Osgooda ter osrečil privržence Pensov. Foto: Reuters
Pittsburgh vstal od mrtvih

Češki krilni napadalec je po zadetku ob igralcu več v tretjem podaljšku ohranil Pingvine v boju za Stanleyjev pokal. Rdeča krila vodijo samo še s 3:2 v zmagah; zadnje in edino moštvo, ki je v velikem finalu nadomestilo zaostanek s 3:1 je bil Toronto izpred 66 let.

Avtogol branilca Detroita
Tradicionalni met hobotnice na led je razvnel prepolno Areno Joeja Louisa, ki je pričakovala osvojitev 11. Stanleyjevega pokala, prvega po letu 2002. Poletni začetek Red Wingsov ni zmedel Marca-Andreja Fleuryja, ki so se mu soigralci oddolžili v 9. minuti, ko je Marian Hossa z drugim strelom ukanil Chrisa Osgooda. Domače navijače je v 15. minuti šokiral branilec Nicklas Kronwall, ki je namesto da bi plošček izbil izpred vrat Detroita, tega poslal v lastno mrežo.

Talbot prekinil šampionsko slavje
Daren Helm je znižal na uvodu druge tretjine, čemur je sledila prava ofenziva Rdečih kril. Sredi zadnjega dela sta Pavel Dacjuk in Brian Rafalski v treh minutah zasukala izid. V zadnji minuti rednega dela je izjemni Fleury, ki je skupaj zbral kar 55 obramb, zapustil vrata, pritisk gostov pa je 35 sekund pred koncem kronal Talbot. Navijači, ki so že proslavljali, so doživeli nov udarec, a sledil je še hujši. Tudi v podaljšku je bil Detroit nevarnejši, po stotih minutah igre je bilo razmerje strelov kar 54:28 za najboljše moštvo rednega dela sezone.

Kako bo v Pittsburghu?
Zdaj se serija seli v Pittsburgh, kjer bo šesta tekma v sredo, morebitna sedma tekma bo v soboto v Detroitu. "Živimo za še en dan, novo tekmo v sredo. Če nam uspe zmagati tudi doma, bo izjemen pritisk na njih. Za menoj je nekaj težkih tekem, na katerih nisem bil pri strelu, zato je še lepše takole odločiti finalno tekmo," je bil po koncu presrečen 31-letni Čeh iz Plzna. "Nihče ni rekel, da bo lahko. Vse tri prejšnje serije smo dobili po zmagah na gostovanju. Smo razočarani, a bomo že čez dva dni zopet pravi," je misli strnil nespretni Kronwall.