Vročekrvnega Bena Eagerja je moral ustaviti celo sodnik. Foto: Reuters
Todd Bertuzzi
Tekmo v Calgaryju je odločil Todd Bertuzzi. Foto: Reuters

26-letnik je bil prvič izključen v 14. minuti, ko je bil zaradi grobe igre kaznovan z dvema malima kaznima (2 + 2 minuti). Ob igralcu več je Mihajil Grabovski gostitelje povedel v vodstvo z 2:1. Isti igralec je v 36. minuti z drugim golom zadel že za 5:1.

Kaznovan zaradi napada na Armstronga
Eager je bil 2 minuti pozneje zaradi grobega napada na Colbyja Armstronga izključen iz tekme, njegovi soigralci pa so pet minut igrali z igralcem manj. V tem obdobju je Toronto zabil kar 4 gole!

Muršak sprožil en strel na gol
Detroit je v gosteh po streljanju kazenskih strelov premagal Calgary s 5:4. Jan Muršak je na ledeni ploskvi prebil dobrih pet minut, v katerih je na domača vrata sprožil en strel, a tudi po šesti tekmi ostaja brez prve točke v Ligi NHL. V rednem delu je svoja prva zadetka v sezoni za Rdeča krila dosegel branilec Brian Rafalski. Pri kazenskih strelih je edini v polno zadel Todd Bertuzzi.

Langenbrunner se vrača v Dallas
New Jersey se je očitno sprijaznil, da je letošnje sezone praktično konec. Vragi so pred začetkom sezone sodili med glavne kandidate za naslov prvaka, ob polovici sezone pa so prikovani na dno Vzhodne konference in za mesti, ki vodijo v končnico, zaostajajo že za 25 točk. Generalni menedžer Lou Lamoriello se je odločil, da kapetana Jamieja Langenbrunnerja pošlje v Dallas, kjer je 35-letnik v sezoni 1994/1995 tudi začel svojo kariero v Ligi NHL.