Jeff Carter je to sezono najučinkovitejši hokejist Los Angelesa. Zbral je po sedem točk in podaj. Foto: Reuters

Carter je za vodstvo 3:1 zadel po 45 sekundah zadnje tretjine, ko je v mrežo pospravil odbiti plošček. To je njegov sedmi gol sezone. Na 19 tekmah je najučinkovitejši igralec Los Angelesa tako po številu golov kot tudi po številu točk, zbral jih je 14.

Vratar Peter Budaj je zbral 21 obramb.

Alec Martinez je v 25. minuti zabil za izenačenje, minuto in 40 sekund pred koncem druge tretjine pa je Tanner Pearson Los Angeles popeljal v prvo vodstvo.

Vragi, ki so sicer povedli (v četrti minuti je bil uspešen John Moore) so po nizu petih zmag tokrat izgubili drugič zapored. Nick Lappin je z zadetkom v 58. minuti tekmo spet naredil razburljivo, vendar je Jake Muzzin 28 sekund pred koncem (gol v prazno mrežo) odpravil dvome o zmagovalcu.

Kljub zmagi skrbi neučinkovitost Los Angelesa v igri z igralcem več. Tokrat so zapravili dva "power playja", v zadnjih osmih tekmah pa vseh 26. Anže Kopitar zaradi poškodbe ni igral na četrti tekmi zapored. Kralji ostajajo v Kaliforniji, že danes jih čaka mestni derbi pri Anaheimu.

Arizona zmagala po podaljšku, Buffalo presenetil Pittsburgh
Arizona je za zmago nad San Josejem s 3:2 potrebovala podaljšek, odločilni gol je dosegel Martin Hanzal. Morske pse je pestila huda neučinkovitost, saj so proti vratom Kojotov izstrelili kar 45 strelov, največ v tej sezoni, 43 jih je zaustavil Mike Smith.

Presenečenje večera je pripravil Buffalo, ki je po izvajanju kazenskih strelov premagal aktualne prvake, zvezdniško ekipo Pittsburgha. Cal O'Reilly je bil edini uspešen izvajalec, za zmago je ukanil Marc-Andrea Fleuryja. Trener Sabelj je Dan Bylsma, ki je leta 2009 s Pittsburghom osvojil Stanleyjev pokal. V rednem delu je vsaka od ekip zadela le po en gol, Pingvinom je podaljšek priigral kapetan Sydney Crosby ob "power playu".

Kanadski derbi je pripadel Montrealu, ki je z 2:1 premagal Toronto.