Na 1.336. tekmi je Lidstrom prišel do tisoče točke - 229 golov in 771 podaj, s čimer je postal prvi evropejski branilec in skupno osmi branilec v zgodovini Lige NHL. Foto: EPA
Anže Kopitar in Dan Cleary
Slovenski as ima po sedmih tekmah tako 11 točk (4+7) in skupaj z Nicklasom Bäckstromom zaseda drugo mesto na lestvici strelcev. V vodstvu se je z dvema goloma proti San Joseju utrdil Aleksander Ovečkin (14 točk). Foto: EPA
Milan Michalek
Čeh Milan Michalek je pri visoki zmagi Ottawe nad Tampo Bayjem s 7:1 prispeval tri gole, dva celo z igralcem manj. Foto: Reuters
Ryan O'Reilly, , Ryan Wilson, Adam Foote in Cody McLeod
Colorado še naprej preseneča - z uspehom v Montrealu so osvojili že 11 točk. Foto: Reuters
Aleksander Ovečkin
Aleks Ovečkin je v 2. tretjini tekme proti San Joseju dvakrat zadel v razmiku samo 28 sekund. Foto: EPA

Legendarni švedski branilec, ki za Red Wingse igra že celotno18-letno kariero v NHL-u in je z njimi osvojil pet Stanleyjevih pokalov, je v 44. minuti v uigrani akciji ustrelil na palico rojaka Henrika Zetterberga, ki je plošček preusmeril v mrežo Kraljev. "Izreden občutek, ko končno dosežeš ta mejnik. Že nekaj tekem sem imel 998 točk in številni so govorili o tem. Lep občutek je, ko se ti kaj takšnega dogodi na domačem ledu, pred svojimi navijači," je bil ganjen eden najboljših branilcev na svetu v zadnjih dveh desetletjih.

LA prvič zapravil vodstvo
Los Angeles je povedel v 6. minuti, ko je prisebni kapetan Dustin Brown je po strelu Matta Greena pospravil odbitek za hrbet Chrisa Osgooda, kar je bil njegov prvi gol sezone. Na začetku 2. tretjine je srečno izenačil Jonathan Ericsson, njegov strel z razdalje bi šel mimo vrat, a je zadel vrh vratarjeve palice in plošček se je odbil v mrežo Jonathana Quicka.

Detroit je povedel zaradi napake ob menjavi Los Angelesa in kazni zaradi preveč igralcev na ledu. Nicklas Lidstrom je ustrelil z modre črte, Tomas Holmstrom pa je preusmeril strel v mrežo. Nato je z nekaj izrednimi posredovanji zablestel Osgood, ki je preprečil izenačenje.

Kopi začel akcijo za 2:3
Po neupravičeni kazni Jaretta Stolla je kapetan Detroita prišel do 1.000 točke v NHL-karieri. Upanje na vsaj točko je osem minut pred koncem vlil zadetek Justina Williamsa, ki je spretno podstavil palico po udarcu Seana O'Donnella. Njemu je predtem podal Anže Kopitar.

Po napaki Drewa Dougthya je srečanje dokončno odločil Kirk Maltby, medtem ko je končni izid z golom v prazno mrežo postavil Brian Rafalski. "Nocoj nismo imeli prave stalnosti," je na kratko vzroke tretjega poraza sezone povzel Brown.