Vratar Innsbrucka Evan Buitenhuis se je večkrat izkazal in bil izbran za najboljšega igralca tekme.

Ljubljančani so dobili prve štiri tekme v tej sezoni. V Innsbrucku, kjer so lani dobili obe srečanji, so ostali brez točk, čeprav so imeli precej več strelov na vrata (27:41). Vratar Evan Buitenhuis je bil izjemno razpoložen.

Kale Kerbashian, ki je na tekmi proti Asiagu pred tednom dni staknil poškodbo kolena, bo odsoten predvidoma od šest do osem tednov. V prvem napadu je bil center Maris Bičevskis, poleg njega pa sta igrala še Robert Sabolič in Alexandre Lavoie.

Grasso kronal premoč morskih psov
Že v 4. minuti je bil izključen Sabolič zaradi zadrževanja s palico, nato pa je moral na kazensko klop še Miha Beričič, ki je igral z visoko palico. Morski psi niso unovčili nobenega "power playa". Povedli so po četrt ure igre, ko je Nicholas Welsch z desne strani podal pred vrata, kjer je Patrick Grasso iz bližine matiral Lukaša Horaka.

Sorodna novica Tomaževič: V dveh sezonah, ko me ni bilo v Tivoliju, se je klub močno dvignil

Vratar Buitenhuis odbil nalet zmajev
Na začetku druge tretjine so Ljubljančani stisnili Tirolce pred njihova vrata. Ko je moral na kazensko klop Thomas Mader zaradi udarca s palico, je bilo večkrat vroče pred vrati Buitenhuisa, ki pa je bil vedno na pravem mestu.

Gostitelji sanjsko končali drugo tretjino
V 36. minuti je razigrani Grasso izza vrat z bekhendom podal pred gol, kjer je Mark Rassell z diagonalnim strelom z leve strani povišal na 2:0. Le nekaj trenutkov zatem so imeli Ljubljančani priložnost za znižanje, zadeli pa le okvir gola. Šest sekund pred koncem druge tretjine je Devin Steffler z leve strani podal pred vrata, v gneči pa so si zmaji sami potisnili plošček v mrežo.

Innsbruck ohranil prednost v zadnji tretjini
V zadnji tretjini so se gostitelji pomaknili v obrambno tretjino (razmerje strelov na vrata je bilo 15:6 za Olimpijo), zmaji pa so imeli tudi kar nekaj lepih priložnosti, da bi s hitro doseženim golom morda še spremenili potek tekme. A vratar Innsbrucka Buitenuis je bil tokrat prevelika ovira. Prvič v sezoni mu je uspelo mrežo ohraniti nedotaknjeno.

V soboto novo težko gostovanje v Feldkirchu pri Vorarlbergu
V soboto čaka Ljubljančane nova težka naloga. Lani so visoko izgubili vse štiri tekme proti Vorarlbergu (1:7, 2:6, 2:5 in 1:4).