Anže Kuralt (na fotografiji z Domnom Vedlinom, ki zdaj igra za Medveščak) je v velikem finalu dosegel edini zadetek za Acroni Jesenice. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zadetki s tekme Acroni Jesenice - Medveščak
Po kazenskih strelih Beljak 3., Olimpija 4.

Tekmo je odločil Adam Miller v 51. minuti, kar je bila prva prava akcija Medveščaka v zadnji tretjini. Vratar Aleš Sila pri strelu ni najbolje posredoval. 27-letni Miller, novinec v zagrebškem moštvu, je bil tudi strelec izenačujočega zadetka, ko je 31 sekund pred drugim odmorom izkoristil "power play".

Zadetek za železarje, ki so na turnirju pokazali nepričakovano spodbudne predstave, je dosegel Anže Kuralt v 34. minuti, ko so imele Jesenice igralca več.

Jeseničani so imeli v zadnji tretjini pobudo, vendar jim ni uspelo zadeti in ubraniti lanske zmage na prvem testu nove sezone. Tudi izredne priložnosti so zgrešile cilj oziroma postale plen odličnega vratarja Roberta Kristana.

Nekdanja zmaja junaka Beljaka
Telemach Olimpija je po kazenskih strelih izgubila proti Beljaku s 3:2. Za zmaje je imel obračun za tretje mesto poseben naboj, saj za Beljak letos igra kar pet hokejistov, ki je še lani nosilo ljubljanski dres, moštvo pa vodi nekdanji trener Olimpije Hannu Jarvenpää. Ljubljančani so tekmo začeli zelo napadalno in hitro zadeli okvir vrat. Chrisu D'Alviseju se je ponudila velika priložnost, a je zapravil samostojen prodor. V deseti minuti je slovenskim prvakom prek Andrewa Thomasa z igralcem več uspelo kronati terensko premoč. Nato so vratnico zadeli tudi Beljačani.

V drugi tretjini so Jarvenpääjevi varovanci z golom Johna Hughesa, ki je lani blestel v Tivoliju, izenačili. V zadnji tretjini so povedli po golu še enega nekdanjega zmaja. Uspešen je bil Justin Taylor. Štiri minute pred koncem je ob novi številčni prednosti izenačil Žiga Pance. Zmagovalca so na koncu odločili kazenski streli. Uspešnejši so bili Beljačani, za katere sta bila uspešna Derek Damon in Taylor, pri Olimpiji pa je zadel Alexandre Imbeault.