Robert Gesink je imel največ moči med ubežniki. Foto: EPA
Nairo Quintana
Nairo Quintana ni uspel streti Frooma. Kolumbijec mora napadati, saj je v petek na sporedu ravninski kronometer (37 km), kjer je Britanec v veliki prednosti. Foto: EPA
Alejandro Valverde
Alejandro Valverde je s tretjega mesta nazadoval na 19. Foto: EPA
Quintana ostaja 54 sekund pred Froomom

Robert Gesink je dobil eno izmed najtežjih etap na letošnji Vuelti, kolesarji so morali premagati štiri gorske cilje, zaključni vzpon je bil na 1705 metrov visoki prelaz Aubisque. Klanec ekstra kategorije, ki je bil velikokrat na sporedu na Dirki po Franciji, je dolg kar 16,5 km, povprečen naklon pa je 7,1-odstoten.
Gesink, Jegor Silin in Kenny Elissonde so prišli skupaj v zadnji kilometer. 300 metrov pred ciljem je pospešil Gesink. Sedem sekund za njim je prišel skozi ciljno črto Eslissonde, še dve sekundi pozneje pa Silin.
Veliko akcije v zadnjih kilometrih
4,1 km pred ciljem je potegnil Quintana, Froome je vozil v svojem ritmu, imel je še pomočnika Petra Kennaugha. 3 km pred ciljem je krenil Froome, sledil mu je Contador, Quintana pa je bil hitro ujet.

Contador je nato skušal pospešiti 2,3 km pred koncem, takoj je sledil protinapad Quintane, ki mu je lahko sledil le Froome. Oba favorita sta prišla v cilj skupaj, minuto in 47 sekund za zmagovalcem. Contador je izgubil še dodatnih 20 sekund.

Valverde popolnoma omagal
Na tretje mesto v skupnem seštevku se je prebil Esteban Chaves, ki zaostaja dve minuti. Contador je padel na šesto mesto, saj sta ga prehitela tudi Simon Yates in Leopold König. Veliki poraženec dneva je Alejandro Valvrede, ki je zaostal skoraj enajst minut. Španec je letos nastopil na vseh treh tritedenskih dirkah in utrujenost se je začela poznati.
54 sekund verjetno ne bo dovolj za kronometer
Quintana ima v nedeljo in sredo še dve priložnosti, da poveča prednost na dveh ciljnih vzponih. 54 sekund zelo verjetno ne bo zadostovalo, saj je v petek na sporedu kronometer, trasa od Xabie do Calpa (37 km) pa je popolnoma ravninska. Froome bi lahko pridobil veliko časa.