Tadej Pogačar med vožnjo v tretji etapi. Foto: RCS Sport

"Trasa je bila res hitra, ritem pa visok, nisi mogel veliko hitreje voziti. Ob vožnji proti cilju je šlo le na surovo moč, naredil sem največ, kar sem lahko. Sem zadovoljen, čas je v redu, ekipa tudi, tako da se že veselimo jutrišnje in naslednjih etap," je dejal Pogačar.

Pogačar je pokazal dobro pripravljenost v vožnji na čas. Foto: RCS Sport

Pred Pogačarjem, ki je dokazal, da je po okužbi z novim koronavirusom v dobri formi in da lahko ubrani lansko skupno zmago, sta kronometer končala še dvakratni svetovni prvak (2020, 2021), Italijan Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), ki je za zmagovalcem zaostal sedem sekund, in Nizozemec Tom Dumoulin (Jumbo Visma), ki je ciljno črto prečkal s 14 sekund slabšim časom kot Bissegger.

Švicar je bil lani najhitrejši na kronometrih na dirki Pariz–Nica in Dirki po Beneluksu, četrti na evropskem prvenstvu in sedmi na svetovnem prvenstvu. Dumoulin je svetovni prvak iz leta 2017, avgusta pa je na olimpijskih igrah v Tokiu osvojil srebrno medaljo za Primožem Rogličem.

Stefan Bissegger je bil lani sedmi na svetovnem prvenstvu. Foto: RCS Sport

Drugi slovenski predstavnik Luka Mezgec (BikeExchange Jayco) je bil 84. z 1:04 minute zaostanka.

V skupni razvrstitvi je Bissegger prevzel vodstvo in ima prav tako sedem sekund prednosti pred Ganno in 12 pred do zdaj vodilnim Belgijcem Jasperjem Philipsenom (Alpecin Fenix). Pogačar je peti z 18 sekundami zaostanka, Mezgec pa 72. (+1:04).

Do konca dirke so še štiri etape, sredna in zadnja v soboto se bosta končali z vzponom.