Luka Bogdanovič je v prvem polčasu zgrešil vse štiri mete iz igre, na koncu pa zbral sedem točk. Foto: www.adriaticbasket.com

Partizan je v zadnjih 12 minutah strl odpor Zadra in zmagal s 93:81. Hrvaški predstavnik je v prvih 28 minutah najboljši ekipi po rednem delu sivil lase. Srbi so v 6. minuti po trojki Uroša Tripkovića povedli z 19:11. Zadar se je prebudil s serijo 9:0. Ekipi sta na polčas odšli poravnani (45:45).

Deja vu na drugi tekmi
Podobna zgodba je bila tudi na drugi tekmi, kjer je Bosna vodila večji del tekme, še v 28. minuti s 60:52. Rdeče-belim je nato uspela serija 20:3, ki je utišala razprodano dvorano (7.500 gledalcev) v Sarajevu.

Gostitelji so se slabe tri minute pred koncem s košem Saše Vasiljevića približali na 77:74, kar so bile njihove zadnje točke na tekmi. Na drugi strani so Beograjčani dosegli dve trojki in potrdili uvrstitev v polfinale. Na koncu je bilo 86:74. Preostali četrtfinalni tekmi bosta v petek.