Prvo ime derbija dneva je bil s 25 točkami (10/20 iz igre) Kyrie Irving. Foto: Reuters
Russell Westbrook nadaljuje raznovrstne predstave. Foto: Reuters
DeMar DeRozan
Denver je končal zmagoviti niz Toronta. Foto: Reuters
LaMarcus Aldridge
San Antonio ostaja na domačem parketu še brez poraza. Najboljši strelec tekme proti Orlandu je bil z 28 točkami LaMarcus Aldridge. Foto: Reuters

Konjenike je do zmage vodil razigrani Kyrie Irving. Odlični organizator igre je pred petminutnim dodatkom soigralcem dajal navodila, nato pa sam prevzel odgovornost, ko je bilo to najbolj potrebno. S štirimi zaporednimi točkami je najprej poskrbel, da so gostje povedli s 103:100. Po košu LeBrona Jamesa minuto in 40 sekund pred koncem podaljška Indiana ni več zmogla izenačiti. Zatem je Kevin Love v eni ključnih akcij v prodoru blokiral Paula Georgea, zmago pa je s štirimi natančnimi prostimi meti potrdil Irving, ki je bil s 25 točkami prvi strelec tekme.

Štiri minute pred koncem rednega dela so Pacersi vodili za štiri. Nato dve minuti ni nobeni ekipi uspelo doseči koša. Na vodstvo Clevelanda je s trojko 53 sekund pred koncem odgovoril George Hill, Irving pa je devet sekund pozneje izenačil. Zadnji napad je imela Indiana, a je Monta Ellis dolgo čakal in nato s težkega položaja ob sireni zgrešil met za zmago. Cleveland je tako v Bankers Life Fieldhousu slavil prvič po 29. januarju 2010 ter prekinil serijo desetih zaporednih porazov v Indianapolisu.

"Dobili smo priložnost, ki smo jo morali izkoristiti. V obrambi nismo igrali slabo, a je Indiana dosegla nekaj težkih točk. Zavedali smo se, da ne bo lahko, a smo le želeli odigrati svojo igro in vsiliti svoj ritem," je po deseti zmagi na zadnjih 11. gostovanjih povedal Irving. James, ki si je v tretji četrtini poškodoval ramo in potem dosegel le še sedem točk, je v statistiko ob 24 točkah vpisal še 12 skokov. Pri Indiani je bil s 23 najboljši George Hill, ki je izenačil najboljši osebni dosežek sezone. Razočarala sta prva strelca Pacersov George in Ellis, ki sta dala 11 oziroma 14 točk in iz igre metala 3/15 oziroma 5/18.

Nov trojni dvojček Westbrooka
Izvrstne vsestranske predstave nadaljuje Russell Westbrook, ki je ob zmagi Oklahome nad Washingtonom (114:98) vpisal nov trojni dvojček, potem ko je dosegel 17 točk, 13 skokov in 11 podaj. Sedmič v tej sezoni je bil dvomesten v treh statističnih kategorijah, to pa mu je uspelo že drugič zapored, četrtič na zadnjih desetih tekmah in 26. v karieri. Z 28 točkami je bil prvi strelec tekme Kevin Durant. Oklahoma je dobila 11 od zadnjih 12 tekem.

Denver Nuggets so na krilih izjemnega Nikole Jokića končali zmagovito serijo Toronta (112:93), ki je trajala 11 tekem. 20-letni srbski novinec se je izkazal s 27 točkami in 14 skoki. V prvi sezoni nekdanji košarkar Mega Leksa zares preseneča. Veliko se od njega ni pričakovalo, igra pa odlično. "Ko sem prišel v ligo, nisem mislil, da bom sploh igral. Zdaj mi trener vse bolj zaupa," je nad svojo igro in priložnostjo, ki jo dobiva, navdušen Jokić.

Hornacek ni več trener Phoenixa
Zaradi slabih izidov je vodstvo Phoenix Sunsov z mesta glavnega trenerja odpustilo Jeffa Hornacka. Začasno ga bo zamenjal njegov dosedanji pomočnik Earl Watson. Sonca imajo v tej sezoni 14 zmag in 35 porazov, na zadnjih 21 tekmah pa so slavila le dvakrat.