Giannis Antetokunmpo je 1. polčas proti Knicksom sklenil s 16 točkami in 10 skoki, kar je bilo prvič letos, da je že po polovici tekme dosegel dvojni dvojček. Foto: Reuters

Prvi zvezdnik Jelenov Giannis Antetokunmpo je proti Kratkohlačnikom lahko odigral vsega 22 minut, a to je bilo dovolj, da je bil Grk z 29 točkami in 15 skoki prvi mož enostranskega srečanja, ki se je končalo s 132:88 za Milwaukee. Šest igralcev Milwaukeeja je imelo dvomestne številke, vključno s starejšim Giannisovim bratom Thanasisiom, ki je v dvanajstih minutah dosegel deset točk.

Grk razmišlja samo, kako do zmag
Bucksi so nanizali ducat zmag prvič po letu 1982 in so z izkupičkom 18-3 zdaj najboljši v celotni ligi. Ob polčasu je bilo že +27 za Milwaukee, ki je nato z rezervisti poskrbel za najhujši poraz Knicksov v sezoni. "Opravili smo svoje delo. Vse se začne pri trenerjih in vodjih ekipe. Nismo prišli sem in mislili na 12 tekem, ki smo jih nanizali. Razmišljamo samo, kako lahko opravimo svoj posel, kako lahko zmagamo nocoj," je miselnost najboljšega kluba Vzhoda povzel Antetokunmpo. 24-letni Atenčan je bil znova izbran za najboljšega igralca tedna Vzhodne konference, potem ko je v preteklem tednu s povprečjem 34,8 točke, 11,3 skoka, 4,0 podaje in 1,5 bloka popeljal Buckse do štirih zmag.

Anthony prehitel Dončića v izboru tedna
Na Zahodu je naziv romal v roke Carmela Anthonyja, ki se je v Ligo NBA vrnil šele pred dvema tednoma. Nova okrepitev Portlanda je s povprečjem 22,3 točke, 7,7 skoka in 2,7 podaje odločilno pripomogla k trem zmagam Trail Blazersov v preteklem tednu. Nazadnje je bil Melo za igralca tedna izbran marca 2014, ko je bil še nesporni prvi zvezdnik New Yorka.

Odločitev lige je vzbudila kar nekaj pomislekov, zakaj drugič zapored ni bil igralec tedna Luka Dončić. 20-letni Slovenec je v preteklem tednu dosegel povprečje 30,3 točke, 9,0 podaje in 8,7 skoka, Dallas pa je dobil dve od treh tekem. Zlasti še vedno v ligi odmeva nedeljska predstava v Staples Centru pri do tedaj vodilnih LA Lakersih.

Po četrtini sezone Bojevniki na samem dnu
Ponedeljek je prinesel Atlanti priložnost, da preseka niz 10 porazov. Hawksi so v obračunu dna lige s 104:79 odpravili Golden State, s 24 točkami in sedmimi podajami je bil gonilna sila šele 5. zmage sezone Trae Young. Warriorsi so medtem s šestim porazom na sedmih tekmah in izkupičkom 4-18 potonili na samo dno Zahoda in celotne lige. Philadelphia je dobila tudi deseto domačo tekmo nove sezone, potem ko je s 103:94 ugnala Utah.