Krka je prvič to sezono zmagala v Tivoliju in si lahko v nedeljo zagotovi naslov prvaka. Foto: KZS/www.alesfevzer.com
V Tivoliju so bili številna znana košarkarska imena, gledalci so podpisovali tudi peticijo v podporo klubu. Med gosti je bil tudi Slobodan Subotič (levo), ki ga povezujejo z novo Olimpijo, v kateri naj bi prevzel vlogo športnega direktorja. Foto: MMC RTV SLO
Krka korak do naslova

Krka je pred 1.500 gledalci vodila vso tekmo, v prvi četrtini že za 13 točk. Toda vsakič, ko se je Olimpija približala, so imeli novomeški košarkarji nekoga, ki je spet naredil razliko. Olimpijo je v igri držal le Vlado Ilievski (25 točk), medtem ko je bil prvi strelec Krke Goran Ikonič s 15 točkami. Union Olimpija je kar 32-krat metala za tri točke in zadela le sedemkrat. Zatajil je zlasti Sašo Ožbolt, ki je zgrešil vseh sedem poskusov izza črte. Naslednja tekma bo v nedeljo v Novem mestu.

28 točk Krke v prvi četrtini
Varovanci Aleksandra Džikića, ki to sezono v Tivoliju še niso zmagali, so povedli s 13:26 in že v prvi četrtini tekmecu nasuli 28 točk, od tega jih je Goran Ikonić prispeval devet. V drugi četrtini je Olimpija z nizko postavo izkoristila štiri minute in pol dolg post Krke in z devetimi zaporednimi točkami vzpostavila ravnotežje. Krka je do polčasa spet ušla (36:43) in na začetku drugega dela povedla s 36:47.

Številne tehnične napake
Prvaki, ki so večino točk dosegli s črte prostih metov, so bili vedno bolj nervozni, tehnično napako sta dobila Vlado Ilievski in trener Jure Zdovc. Toda tudi Krka je izgubljala živce in igralce, saj sta morala zaradi osebnih napak na klop Ikonič in Smiljan Pavič. Pri 11 točkah prednosti je po peti osebni napaki tehnično napako dobil Pavič, Olimpija pa je v eni minuti dosegla sedem točk in se približala na 55:60.

Olimpija je imela usodo v svojih rokah
Glavno Krkino orožje za nov juriš so bile trojke. Zadeli so jo Uroš Lučič, Ikonič in Simon Petrov, ki je poskrbel za 65:73. Dve minuti pred koncem se je Olimpija približala na 72:75, nato pa sta dokaj odprta meta za tri zgrešila Pawel Kikowski in Klobučar. Dušan Djordjević je s prodorom Olimpijo približal na vsega eno točko (74:75). Davor Marcelič je nato za Krko zgrešil prvi prosti met, kar pa ni bilo usodno, saj je zadnji napad Olimpija zapravila.