Sofoklis Schortsanitis je po težavah s poškodbami pred časom na letošnjem EP-ju v zares udarni formi. 'Big Sofo' s svojimi surovimi zabijanji dodobra preizkuša stabilnost košarkarskih konstrukcij na Poljskem. Foto: Reuters
Vrbica Stefanov
Vrbica Stefanov je bil neustavljiv. Foto: EPA
Jonas Kazlauskas
Jonas Kazlauskas je zaman iskal rešitve proti branilcem naslova. Foto: Reuters

Žrtev so bili Nemci, ki so predvsem po zaslugi sijajnega veterana Vrbice Stefanova (25 točk) klonili s prepričljivih 86:75.

Branilci naslova so proti Grkom od začetka prevladovali, a so jih prvaki izpred štirih let ujeli v tretji četrtini. Pri izidu 48:48 je na sceno stopil Sergej Monja in s tremi trojkami prinesel vodstvo s 57:48. Antonios Fotsis je Grke s trojko v 39. minuti približal na 61:63, kaj več jim ni uspelo. To je bil njihov prvi poraz na Poljskem.

Parker izkoristil, kar so Hrvati v drugem delu ponudili

Francozi so dvoboj proti Hrvaški odločili v drugem delu. Povedli so že za deset točk in tekmo suvereno pripeljali do konca (79:87). Zadnji žebelj v hrvaško krsto, to je bil njihov še drugi poraz v drugem delu, je zabil Boris Diaw s trojko za 84:77. Tony Parker, briljantno je odigral zlasti drugi polčas, je dosegel 24 točk.

Ekipa Jasmina Repeše je po zelo solidnem prvem delu (46:41) v drugem znova delovala neprepoznavno. Nosilcev, razen Marka Popovića (30 točk), ni bilo nikjer. Zoran Planinić 1/5 iz igre, Nikola Vujčić 1/4.

Drugi krog v skupini F je na sporedu jutri. Slovenci igrajo ob 18.15 proti gostiteljem prvenstva Poljakom.