Erazem Lorbek je bil na obeh tekmah proti Hrvaški najboljši strelec Slovenije. V soboto je dosegel 14 točk, v nedeljo pa 18. Foto: MMC RTV SLO/A. B.
Boštjan Nachbar
Boštjan Nachbar je bil tokrat med najbolj razpoloženimi Slovenci. Foto: MMC RTV SLO/A. B.
Jaka Lakovič
Jaka Lakovič je dosegel dve trojki. Foto: MMC RTV SLO/A. B.
Jasmin Repeša
Jasmin Repeša je parket zapustil zaskrbljen. Foto: MMC RTV SLO/A. B.

Slovenska košarkarska reprezentanca je tudi na drugi pripravljalni tekmi za EP proti Hrvaški zmagala. V Pazinu je bilo 77:72.
Po sobotnem porazu (78:82) v Poreču so se hoteli Hrvati na vsak način oddolžiti Slovencem. Po prvem polčasu je kazalo, da bi jim to lahko uspelo (42:36), a so varovanci Jureta Zdovca iz slačilnice stopili kot prerojeni in na začetku drugega dela s serijo 16:0 (!) povedli za 10 točk (52:42). Hrvati kar 6 minut in 54 sekund niso dosegli koša.
Agresivna Hrvaška
Slovenija je začela s peterko Jaka Lakovič, Samo Udrih, Goran Jagodnik, Jurica Golemac in Primož Brezec. V prvi četrtini se na parketu stare, temačne in majhne dvorane v mestecu v osrednji Istri ni znašla proti agresivni igri Hrvaške in niti vstopi v igro Boštjana Nachbarja ter bratov Erazma in Domna Lorbka niso spremenili razmerja moči na igrišču. Hrvaška je vodila največ za 7 točk (15:8) in četrtino dobila z 21:15. Slovenija je dosegla zgolj šest točk iz igre.
V 18. minuti 40:29 za Hrvate
V drugi četrtini so varovanci Jasmina Repeše povedli s 30:20, Slovenci so znižali na 30:25, a so Hrvati v 18. minuti spet nekoliko ušli. Vodstvo s 40:29 v 18. minuti je bilo njihovo najvišje na tekmi. Največ točk sta v uvodnih 20 minutah - prvi polčas se je končal z izidom 42:36 za gostitelje - dosegla Marko Tomas (12) in Erazem Lorbek (11).
Izjemen preobrat
Sledil je že omenjeni preobrat. Peterka Lakovič, Nachbar, brata Lorbek in Jagodnik je zaprla vse dohode do svojega koša in bila učinkovita v napadu. Erazem Lorbek je bil še naprej neustavljiv za hrvaško obrambo, Lakovič in Nachbar sta zadevala z razdalje, tudi njihove menjave pa niso umirile peklenskega ritma, tako da je imela Slovenija pred zadnjo četrtino 7 točk zaloge (61:54).
Radić pogrel strasti
V nasprotju s srečanjem v Poreču je Slovenija tokrat tekmo rutinirano pripeljala do konca. Le v uvodu v zadnjo četrtino so Hrvati prišli nekoliko bližje, nato pa so Slovenci zadržali vse nalete gostiteljev, vključno z nekaj grobostmi in izjemno nešportno potezo predsednika hrvaške košarkarske zveze Danka Radića, ki se je s tribune za visoke goste nekulturno obregnil ob Golemca. Hrvat v dresu slovenske reprezentance mu po koncu tekme ni ostal dolžan in šele posredovanje soigralcev in strokovnega vodstva obeh reprezentanc je pomirilo strasti.
Najboljši strelec slovenske izbrane vrste je bil tudi na koncu Erazem Lorbek z 18 točkami. Krešimir Lončar jih je na drugi strani zbral 14.
Dragič ni težje poškodovan
Pri Slovencih poleg Matjaža Smodiša, Bena Udriha in Saše Vujačiča ni igral niti Goran Dragič, ki je v soboto ob koncu prvega polčasa dobil močan udarec v vrat in obležal na tleh. Pregledi so pokazali, da ni težje poškodovan, a so se v slovenskem taboru kljub temu odločili, da bo košarkar Phoenixa tokrat počival. V soboto je bilo v dvorani v Poreču tudi veliko slovenskih navijačev, v nedeljo v Pazinu pa precej manj, približno 30. Na tribunah se je skupaj zbralo 1.500 ljudi.
Pri Hrvatih je počival Nikola Vujčić, vrnil pa se je Zoran Planinić.