Aleš Pipan je tokrat ostal praznih rok v Beogradu, kjer je pred slabima dvema mesecema blestel s slovensko reprezentanco. Foto: RTV SLO
Večni derbi v Beogradu
Na večnem derbiju tudi tokrat ni šlo brez manjšega fizičnega obračunavanja. Foto: EPA

Srečanje so bolje začeli Ljubljančani, ki so hitro povedli s 14:2. Gostitelji se niso predali in so pred koncem prve četrtine izničili zaostanek. Sledilo je obdobje enakovredne igre, ki so ga košarkarji FMP-ja končali na začetku zadnje četrtine, ko so povedli z 59:50. Slovan je z izjemno igro ujel priključek in v zadnji minuti povedel, a to ni bilo dovolj za zmago.

Tretji zaporedni poraz Pivovarne Laško
Klonila je tudi Pivovarna Laško. S 96:87 jo je premagal Zagreb. Laščani so bili enakovredni tekmec vse do 37. minute, nato pa so vse zapravili v dveh minutah, ko so izgubili nekaj žog v napadu. S tem so izgubili še tretje srečanje zapored v Jadranski ligi. V naslednjem krogu pa Pivovarje čaka nova težka preizkušnja, saj v Tri Lilije prihaja Cibona.

Domžalčani klonili v Zadru
Košarkarji Heliosa so v Zadru gladko izgubili proti prvakom v Jadranski ligi iz leta 2003. Na Jazinah je bilo 92:73. Pri gostih iz Slovenije se je najbolj izkazal Domen Lorbek, ki je dosgel 20 točk (zadel je vseh 11 prostih metov).

V večnem derbiju boljša Crvena zvezda
V velikem derbiju 7. kroga je Crvena zvezda pred domačimi ljubitelji košarke ugnala Cibono s 70:62. V dvorani Pionir so imeli gostitelji vseskozi majhno prednost. Blestel je Vladislav Dragojlović, ki je dosegel 29 točk, zadel je 13 od 16 metov. Beograjčani imajo že pet zmag.

Hemofarm je v drugem delu strl odpor Širokega (77:63). Robert Conley je prispeval 30 točk, pri gostih je Josip Sesar dosegel 32 točk.

Union Olimpija bo v nedeljo igrala z Vojvodino v Tivoliju.