Klemna Prepeliča so Ljubljančani dobro zaustavili. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
D. J. Gay in Zmago Sagadin
D. J. Gay je zbral kar 28 točk. Foto: Nebojša Tejić / Liga ABA

Z zmago so se košarkarji iz Domžal na prvenstveni lestvici dvignili za eno mesto in prehiteli Krko, medtem ko je Union Olimpija še vedno peta.

Salin popolnoma zaustavil Prepeliča
Košarkarji Heliosa so tekmo začeli odlično, do sredine druge četrtine so bili v vodstvu, z delnim izidom 0:8 so povedli s 23:28, nato pa se je vse ustavilo. Gostitelji so z nizom 15:4 rezultat spreobrnili sebi v prid, v zadnjih petih minutah prvega polčasa so Domžalačani zbrali zgolj pet točk (trojka Darnleyja Earla Gayja in prosti met Draga Pašalića). V prvem polčasu so bili igralci priča zanimivim posamičnim dvobojem, obe ekipi sta namesto conske izbrali posamično obrambo, Sasu Salin je popolnoma ustavil Klemna Prepelića, ki v prvih 20 minutah ni dosegel niti točke. Spomnimo, v oktobru je na medsebojnem obračunu teh dveh ekip Prepelič zbral kar 21 točk.

Z 10 točkami je bil pri zmajih najučinkovitejši Jaka Blažič, bil je tudi daleč najboljši košarkar zeleno-belih, saj se je z njegovim vstopom na parket začel velik preobrat.

Gay in Pašalić nerešljiva uganka Ljubljančanov
V nadaljevanju se je atraktivna igra obeh ekip nadaljevala, za enega vrhuncev tekme je ob koncu tretje četrtine z zadetim metom čez celotno igrišče poskrbel Olimpijin Željko Zagorac, ki je postavil izid 57:49. V zadnji četrtini so gostitelji storili nekaj napak, zaradi česar se je Helios znova približal, tri minute pred iztekom srečanja je Gay s trojko svojo ekipo popeljal celo v vodstvo (68:70). Po štirih četrtinah še ni bilo zmagovalca (77:77), zato se je tekma prevesila v podaljšek, kjer pa sta bila Gay in Pašalić razred zase. Z zaporednimi trojkami sta prerešetala mrežico zmajev, ki nikakor niso našli odgovora na njuno izjemno strelsko razpoloženost, Jure Besedić je s trojko postavil končno izid (83:92).