Olimpija je doživela tretji poraz v letošnji sezoni Lige ABA, prvega po 6. krogu oziroma 6. novembru, ko jih je v Tivoliju premagal FMP. Na fotografiji levo prodorni argentinski branilec Facundo Campazzo (19 točk), desno Olimpijin ostrostrelec Yogi Ferrell (skupaj 24 točk), ki je v prvi četrtini brez zgrešenega meta (za tri 3/3, za dve 1/1, prosti meti 3/3) dosegel 14 točk za statistični indeks 18. V preostalih treh četrtinah ni bil več tako strelsko navdihnjen. Foto: Crvena zvezda mts/Djordje Kostić

Ob koncu 38. minute je imela Olimpija napad, ki bi jo lahko (s trojko) približal le na eno točko zaostanka. Amar Alibegović je izgubil žogo, na drugi strani pa je Ognjen Dobrić zadel met za tri točke. Sledil je še koš Filipa Petruševa za stoto Zvezdino točko (100:91) in dvoboj je bil v predzadnji minuti odločen.

Olimpija do polčasa izgubila 11 žog
Oslabljena Cedevita Olimpija (tudi brez Matkovića in Dragića) je sproščeno krenila v dvoboj s favoriziranim evroligašem, dosegla je 15 točk v prvih petih minutah, od tega devet Yogi Ferrell, ki je bil v prvi četrtini (14 točk) nezgrešljiv.

Olimpijina obramba je bila znova slaba, napad (95 točk) pa je bil na visoki ravni, saj je Crvena zvezda v tej sezoni Lige ABA do danes prejela največ 77 točk. Foto: Crvena zvezda mts

Ob polčasu je bilo 55:49, pri čemer so slovenske prvake mučile izgubljene žoge (11), tako da so lahko priključek držali le zaradi dobrega meta za tri točke (11/21).

Vildoza zadel trojko s svoje polovice
Oba argentinska branilca pri Crveni zvezdi sta hitro pokazala svojo vrednost. Facundo Campazzo je v prvih 20 minutah zbral 14 točk (na koncu 19), Luka Vildoza pa 11, vključno s trojko v zadnji sekundi prvega polčasa s svoje polovice za 55:49.

Odličen Olimpijin met z razdalje, slabši skok
V tretji četrtini so branilci naslova v jadranskem tekmovanju pobegnili na 15 točk (78:63) in še pred iztekom 28. minute dosegli 80 točk. Olimpija se je v zadnjih minutah močno približala, toda Crvena zvezda ni dovolila presenečenja.

Olimpija je v dvorani Aleksandra Nikolića pred več kot 7000 gledalci zadela kar 19 trojk iz 36 poskusov (53-odstoten met), vendar izgubila skok z 38:29, imela je tudi devet izgubljenih žog več (8:17) od tekmecev. Ritem bo ta teden zelo naporen, v sredo sledi tekma Evropskega pokala z Joventutom v Badaloni, v nedeljo pa domača tekma z Budućnostjo v Ligi ABA.