Igra Ljubljančanov je spet povsem slonela na Jimmyju Oliverju, ki je metal iz mogočih in nemogočih položajev. Za 35 točk je porabil 23 žog. Foto: RTV SLO
Nebojša Joksimovič
Nebojša Joksimovič se je v dresu Hemofarma vrnil v Slovenijo. Foto: RTV SLO

Končni izid 95:92 govori, kakšna obramba se je (ni) igrala. Sesar je zmajem nasul 36 točk (10 trojk), v drugem delu pa se mu je v smešenju ljubljanske obrambe pridružil še Vranković (24), ki je nemoteno prodiral in polagal ob zmedenih visokih igralcih.

Po osmem porazu na zadnjih devetih tekmah se mora v ljubljanskem prvoligašu prižgati alarm najvišje stopnje. So trenerju Pinu Grdoviću šteti dnevi?

Zadnjeuvrščeni boljši od vodilnega
Kako se je treba boriti za klubske barve, je pokazal zadnjeuvrščeni Helios, ki je z 71:64 premagal do tega kroga vodilni FMP iz Beograda. Domžalčani so vodili večino srečanja. Gostje so se pred zadnjim delom približali na 54:50, toda od 30. do 35. minute niso dosegli niti koša, tako da je Helios pobegnil na 63:51 in prednost zadržal do konca.

Prvi poraz Slovana na domačem parketu
Geoplin Slovan je v Jadranski ligi doživel drugi zaporedni poraz. Prvega na domačem parketu mu je z 80:73 prizadejal Hemofarm, tako da so po osmih krogih Kodelejvčani zdrsnil na 50-odstotni izkupiček. V 26. minuti je Slovan zaostajal le za točko (46:47), nakar so gostje iz Vršca naredili delni izid 15:2 in prednost brez večjih težav zadržali do konca. Priložnost za popravni izpit bo imel Slovan prihodnji teden v mestnem derbiju proti "smrtno ranjeni" Olimpiji.