Junak srečanja je bil Izraelec Ori Ičaki, ki je Olimpiji nasul šest trojk. Foto: www.kosarkarskiklub-lasko.si
Trener Uniona Olimpije Pino Grdović
Trenerja Uniona Olimpije Pina Grdovića čaka še veliko dela. Predvsem šepa igra v obrambi. Foto: RTV SLO

Prvi strelec srečanja je bil Izraelec Ori Ichaki, ki je dosegel 21 točk. Jeff McMilan jih je prispeval 15, Damir Milačić in Nejc Strnad pa po 13. Pri Olimpiji je bil najučinkovitejši Jimmy Oliver s 17 točkami. Helios je bil proti Partizanu na pragu presenečenja, saj je po 36 minutah vodil s 85:76, na koncu pa izgubil z 91:88. Nezaustavljiv je bil Domen Lorbek, ki je Beograjčanom nasul 33 točk. Geoplin Sloven je z 81:65 opravil z Zagrebom in se zavihtel tik pod vrh lestvice.

Silovit začetek šokiral zmaje
Laščani so tekmo začeli izvrstno in povedli z 8:0. Olimpija je svoj prvi koš dosegla po dobrih štirih minutah. Tudi v nadaljevanju ji ni šlo bolje, saj so gostitelji vodstvo povišali na 13:2. Do znosnih minus šest ob koncu četrtine so zmaji prišli predvem po zaslugi Dragiše Drobnjaka, ki je v tem delu dosegel 10 od 12 točk svojega moštva.

Prednost povišali na 13 točk
Drugih deset minut je s trojko odprl Strnad, ki se mu je z dvema projektiloma izza črte pridružil še Ičaki. Najvišja prednost je bila 13 točk (31:18). Ob izvrstnem organizatorju igre Milačiću so Laščani odšli na odmor z vodstvom 42:31. Milačić je dosegel 11 točk, Strnad in Ičaki pa sta jih prispevala po 10. V prvem delu so domačini izza črte zadeli šestkrat iz kar 17 poskusov.

Zaostanek izničili v petih minutah
Zmaji so izničili zaostanek v samo petih minutah drugega polčasa in izenačili na 45. Ko je že vse kazalo na preobrat, so se Laščani spet pobrali. Ičaki je zadel še dve trojki, pridružil se mu je še McMillan in pred zadnjimi desetimi minutami je bil izid 61:56.

Ičaki zadal končni udarec
Takoj na začetku zadnje četrtine so se državni prvaki približali s petimi točkami do takrat precej nerazpoloženega Oliverja (met za tri 1:6), vendar mu je na drugi strani z enako mero odgovoril Simon Finžgar. Trojki Strnada in neustavljivega Ičakija (met za tri 6:9) sta Laško popeljala do neulovljive prednosti 78:65 in druge zaporedne zmage v tem tekmovanju.

4. KROG
PIVOVARNA LAŠKO
- UNION OLIMPIJA 80:74 (18:12, 24:19, 19:25, 19:18)
Ičaki 21, McMillan 15 , Milačić in Strnad po 13; Oliver 17, Halperin 14.

HELIOS - PARTIZAN 88:91 (25:21, 22:21, 19:30, 22:19)
D. Lorbek 33, Tuljković 18; Milojević 23 in 11 skokov, Tripković 18.

GEOPLIN SLOVAN - ZAGREB 81:65 (20:9, 15:22, 22:19, 24:15)
Dragič 22, Zupan in Modrič po 15; Misić 15, Taylor 14.

CIBONA - FMP ŽELEZNIK 75:66 (18:17, 19:18, 18:19, 20:12)
Penn 19, Marcelić 15; Marinović 18.

CRVENA ZVEZDA - HEMOFARM 65:57 (22:21, 21:12, 9:11, 13:13)
Raičević 15, Gurović 14; Rashad 21.

ŠIROKI HERCEGTISAK - BOSNA 79:68 (15:18, 16:16, 25:11, 23:23)
Sesar 24, Vranković 12; Williams 21.

NIS VOJVODINA - ZADAR 88:100 (20:26, 25:30, 26:19, 17:23)
Plisnić 17; Oliver 25, Tvrdić 22.

ŠIROKI HERCEGTISAK 4 3 1 +50 7 CIBONA 4 3 1 +29 7 GEOPLIN SLOVAN 4 3 1 +21 7 PARTIZAN PIVARA MB 4 3 1 +4 7 ZADAR 4 2 2 +14 6
HEMOFARM 4 2 2 +8 6 UNION OLIMPIJA 4 2 2 +2 6 PIVOVARNA LAŠKO 4 2 2 +1 6 CRVENA ZVEZDA 4 2 2 -1 6 NIS VOJVODINA 4 2 2 -2 6 FMP ŽELEZNIK 4 2 2 -18 6 BOSNA ASA BH TELECOM 4 1 3 -21 5 ZAGREB 4 1 3 -45 5 HELIOS DOMŽALE 4 0 4 -42 4