Milwaukee (levo Jrue Holiday) je sezono začel z devetimi zaporednimi zmagami. Foto: Reuters

Andetokumbo, za Dončićem drugi strelec sezone (32,6), si je ob odlični predstavi večer prej (trojni dvojček proti Minnesoti) nekoliko poškodoval koleno in je manjkal prvič v sezoni. Brook Lopez se je izkazal s 25 točkami, v prvi četrtini je dosegel tri trojke, odločilno prednost pa so Bucksi naredili v drugi četrtini (33:19). Lepo pomoč je imel Lopez predvsem v Graysonu Allenu (19), Jevonu Carterju (18), Bobbyju Portisu (12 točk in 21 skokov) in Jrueju Holidayu (10 točk in 13 podaj). Shai Gilgeous-Alexander je za goste dosegel 18 točk.

Nikola Jokić je za 21 točk porabil le 10 metov (9/10). Foto: Reuters

Denver ostaja neporažen v domači dvorani, tri točke Čančarja
Denver je z več kot 60-odstotnim metom iz igre (53/87) zanesljivo opravil svoje delo in San Antonio premagal s 126:101. Prva strelca sta bila Bones Hyland (24 točk) in Nikola Jokić (21). "Naše moštvo ni prav nič sebično, nocoj nam je uspelo veliko dobrih stvari," je bil – ob 37 podajah (največ v sezoni) – zadovoljen trener Michael Malone. Denver je že do polčasa dosegel 70 točk (70:51). Priložnost je na koncu dobil tudi slovenski reprezentant Vlatko Čančar in v štirih minutah zadel svoj edini met iz igre, trojko. Denver je izza črte metal 15/29.

De'Aaron Fox je odločil podaljšek s trojko skoraj s polovice igrišča. Foto: Reuters

Sunsi zanesljivo premagali Portland
Phoenix se je Portlandu oddolžil za petkov poraz (102:82) in ostaja vodilni v Zahodni konferenci, čeprav je manjkal član prve peterke Cam Johnson, ki si je v petek poškodoval koleno. Devin Booker je bil s 24 točkami najboljši strelec, Chris Paul jih je dodal 15. V petek je Portland s košem Granta ob sireni zmagal s 108:106. Sobotna tekma je bila precej manj napeta, Sunsi so že ob polčasu vodili z 61:40 in prednost zanesljivo držali tudi v nadaljevanju. Portlandovih 82 točk pomeni njegovo najslabšo napadalno učinkovitost v sezoni. Zaradi poškodbe spet nista igrala Damian Lillard in Anfernee Simons.

Fox zadel skoraj s sredine igrišča
Razburljivo je bilo v Orlandu, kjer so gostitelji po podaljšku (126:129) klonili pred Sacramentom, čeprav so na začetku drugega polčasa povedli s 67:47. De'Aaron Fox je odločil podaljšek s trojko skoraj s polovice igrišča ob pisku sirene. Boston je v gosteh pri New Yorku zmagal s 118:133. Celticsi so zadeli 27 trojk, kar je nov klubski rekord. Brooklyn je s 27 točkami in osmimi skoki Kevina Duranta v gosteh ugnal Charlotte s 94:98, čeprav je še v zadnji četrtini zaostajal za več kot 10 točk. Durant je med drugim v zadnji minuti zadel trojko s krila in dodal še en koš za povečanje prednosti Brooklyna na štiri točke.

Tekme 5. novembra:
ORLANDO - SACRAMENTO 126:129 (po podaljšku)
Banchero 33 (14/26 iz igre) in 16 skokov, F. Wagner 31 (13/22 iz igre), Bol 23 (10/11 iz igre); Fox 37 (14/24 iz igre), Sabonis 25 in 11 skokov.

ATLANTA - NEW ORLEANS 124:121 (po podaljšku)
Young 34 (9/26 iz igre, 2/9 za tri, prosti meti 14/15) in 10 podaj, Murray 22, Capela 21 in 19 skokov; Williamson (11/20 iz igre) in McCollum (10 podaj) po 29, Jones 19.

NEW YORK - BOSTON 118:133
Randle 29 (10/19 iz igre), Barrett 27 (3/5 za tri), Brunson 22 (10/17 iz igre) in 10 podaj; Brown 30 (6/11 za tri), Tatum 26 (6/13 za tri), Hauser 17 (5/8 za tri), Brogdon 14.

MILWAUKEE - OKLAHOMA CITY 108:94
B. Lopez 25 (10/15 iz igre), Allen 19, Carter 18, G. Andetokumpo ni igral; Gilgeous Alexander 18, Giddey 15.

CHARLOTTE - BROOKLYN 94:98
Durant 27, Thomas 21, Claxton 11 in 9 skokov; Rozier 25, Washington in Oubre po 18.

MINNESOTA - HOUSTON 129:117
Towns 25 (9/14 iz igre, 3/6 za tri) in 9 skokov, Edwards 19, Anderson in Prince po 16; Green 21, Sengun (8/9 iz igre), Martin in Eason po 17.

DENVER - SAN ANTONIO 126:101
Hyland 24 (6/8 za tri), Jokić 21 (9/10 iz igre) in 10 podaj, Porter 15, Murray 13 ... Čancar 3 (1/1 za tri) in 2 skoka v 5 minutah; K. Johnson 25, Vassell 20.

PHOENIX - PORTLAND 102:82
Booker 24 (9/20 iz igre), Paul 15, Bridges 11; Grant 14, Sharpe 13.