Kemba Walker je odlično izkoristil priložnost, ko je Dončić počival. 32-letni organizator igre je štirikrat igral na tekmi vseh zvezd, na začetku sezone pa je bil brez pogodbe. Foto: AP

23-letni Ljubljančan je le 24 ur zatem, ko je ob zmagi nad Portlandom s 130:110 igral 29 minut ter dosegel 33 točk in devet skokov, počival zaradi bolečin v desni stegenski mišici. Trener Jason Kidd je že tretjič v tej sezoni namenil odmor najboljšemu strelcu Lige NBA, ko sta bili na sporedu dve zaporedni tekmi in ni bilo vmes dneva odmora. Manjkali so tudi Spencer Dinwiddie, Dwight Powell, Josh Green in Maxi Kleber, ki bo odsoten vse do februarja.

Cavaliersi, ki so v sredo blesteli v Dallasu, so v petek na domačem parketu ugnali Indiano. Tokrat pristop ni bil pravi, večino tekme so igrali brez prave energije. Posebej met za tri točke je bil katastrofalen (7/36).

Še pet minut pred koncem je imel Dallas šest točk naskoka (83:89). V končnici so gostitelji zaigrali precej bolj zavzeto v obrambi in tudi prevzeli vodstvo, a je Walker s polaganjem izsilil podaljšek tri sekunde pred koncem rednega dela (96:96).

V uvodni akciji podaljška je Walker zadel trojko po koraku nazaj (96:99), nato pa Mavericksi do konca niso dosegli niti točke več! Caris LeVert in Jarrett Allen sta dosegla edine štiri točke za Cavalierse, ki so bili prav tako popolnoma izčrpani in brez pravih idej v napadu.

Walker je odigral šele tretjo tekmo v dresu Mavericksov. Debitiral je v prvi peterki in bil najboljši strelec tekme z 32 točkami. Christian Wood se je izkazal s 26 točkami in 14 skoki.

19 točk Walkerja v prvem polčasu
Walker je dosegel prvih devet točk za Dallas. Hitro je prevzel odgovornost in odlično je vodil igro. Na začetku druge četrtine so gostitelji z osmimi zaporednimi točkami prevzeli vodstvo (39:33), vendar je imel Walker vedno pravi odgovor. Pet sekund pred koncem prvega polčasa je poskrbel, da so Mavericksi odlšli na odmor z minimalno prednostjo (47:49). V prvem polčasu je dosegel 19 točk (7/11 iz igre, 2/4 za tri). Gostitelji so bili raztreseni (4/19 za tri).

JR Smith, ki je leta 2016 osvojil naslov s Clevelandom, se je veselil z Donovanom Mitchllom po koncu tekme. Foto: Reuters

Dallas povedel za 10 točk
Na začetku tretje četrtine sta Reggie Bullock in Dorian Finney-Smith s trojkama zagotovila Dallasu najvišjo prednost na srečanju (50:60). Cavaliersi nikakor niso našli pravega ritma v napadu, Donovan Mitchell ni imel strelskega večera in po 36 minutah so zaostajali s 67:75.

Na začetku zadnje četrtine so gostitelji z delnim izidom 12:3 prvič v drugem polčasu prevzeli vodstvo po trojki veterana Kevina Lova (79:78). Wood je povzročal velike težave gostiteljem in sredi zadnje četrtine so imeli Mavericksi še vedno šest točk naskoka (83:89).

Gostitelji se se prebudili v zadnjih minutah
Trener Cavaliersov J. B. Bickerstaff je zahteval igro pod obroč, saj meti z razdalje niso bili uspešni. Darius Garland in Evan Mobley sta se razigrala in z delnim izidom 10:0 je Cleveland povedel s 93:89. V zadnjih dveh minutah in pol gostitelji dosegli le eno točko in Dallas je imel priložnost, da v zadnjem napadu izsili podaljšek ali pa s trojko celo odnese zmago. Walker je s polaganjem izenačil na 96:96. Po minuti odmora je Mitchell naredil osebno napako v napadu in na vrsti je bilo dodatnih pet minut.

V podaljšku 4:3 za Cavalierse
Po trojki Walkerja v 28. sekundi podaljška so bili Mavericksi popolnoma brez idej v napadu. Allen je z zabijanjem dve minuti pred koncem postavil končni izid 100:99. 12 sekund pred koncem je Walker zgrešil, a je žoga obtičala med obročem in tablo. Wood je dobil skok na sredini igrišča, vendar Mavericksi ni uspelo priigrati dobrega položaja za met, Wood pa je zgrešil z desetih metrov ob pisku sirene.

Bickerstaff priznal, da so bili brez energije
"Dokazali smo, da imamo pravi značaj, saj smo bili popolnoma brez energije. V ključnih trenutkih smo se izkazali v obrambi. Ko met ne steče, je vse odvisno od obrambe," je dejal trener J. B. Bickerstaff.

Booker nasul 58 točk in zrežiral veliko vrnitev Phoenixa
Devin Booker je poskrbel za predstavo sobotnega večera v Ligi NBA. Z 58 točkami (rekord sezone) je zagotovil Phoenixu zmago nad New Orleansom s 118:114, potem ko so Sunsi sredi tretje četrtine še zaostajali z 59:83.

Damion Lee je med intervjujem polil junaka večera v Footprint Centru Devina Bookerja z vodo . Foto: Reuters

V tretji četrtini je Booker prispeval 20 točk, Phoenix pa se je z delnim izidom 25:6 približal na 84:89. Booker je dosegel 25 točk zapored za Sunse, potem pa je Josh Okogie izenačil na 99:99 sedem minut pred koncem. V končnici je veteran Chris Paul zadel odločilno trojko 64 sekund pred zadnjim piskom sirene (114:109).

Booker je drugič v letošnji sezoni presegel magično mejo 50 točk. 30. novembra je v treh četrtinah Chicagu nasul 51 točk. Do rekorda kariere mu je zmanjkalo kar precej, saj je pred petimi leti proti Boston dosegel 70 točk.

Zion Williamson je bil najboljši strelec Pelikanov s 30 točkami, CJ McCollum jih je dodal 27.

Ja Morant je zbral 6 točk v 16 minutah pred izključitvijo. Foto: Reuters

Poraz Memphisa po izključitvi Moranta
Zvezdnik Memphisa Ja Morant je bil izključen 43 sekund pred koncem prvega polčasa v Oklahomi. Najprej se je pritoževal pri sodnikih, ker niso zapiskali osebne napake pri prodoru, in prejel je prvo tehnično napako, le 11 sekund zatem se je zapletel v pogovor z navijači, sodnik John Goble pa ga je poslal v garderobo z drugo tehnično napako.

Oklahoma je premagala Grizlije s 115:109, čeprav Shai Gilgeous-Alexander in Josh Giddey nista igrala. S tem je končala niz petih porazov.

Tekme 17. decembra:
CLEVELAND – DALLAS
* 100:99 (27:29, 20:20, 20:26, 29:21)
Mitchell 25 (9/21 iz igre, 1/9 za tri), Garland 18 (8/18 iz igre) in 12 skokov, Mobley 17, Okoro 10, Love 9, Allen 8 in 15 skokov, Osman 7, LeVert 4, Neto 2; Walker 32 (12/25 iz igre, 4/13 za tri) in 7 podaj, Wood 26 (9/18 iz igre, 5/13 za tri) in 14 skokov, Hardaway 13 (1/8 za tri), Finney Smith 11 (3/5 za tri), Bullock 8, McGee 4, Ntilikina 3, Hardy 2, Dončić, Dinwiddie, Powell, Green in Kleber niso igrali.
* - po podaljšku

LA CLIPPERS – WASHINGTON 102:93
Leonard 31 (12/26 iz igre, 2/5 za tri) in 9 podaj, Kennard 20 (4/6 za tri), Morris (12 skokov), Mann in Coffey po 10, George ni igral; Porzingis 19 (8/19 iz igre, 0/3 za tri), Kuzma 17, Barton 14 (4/5 za tri).

SAN ANTONIO – MIAMI 101:111
K. Johnson 22 (3/5 za tri), Vassell 18, Collins 13; Butler 26 (9/15 iz igre), Adebayo 22 (11/18 iz igre) in 13 skokov, Herro 21 (3/9 za tri).

HOUSTON – PORTLAND 95:107
Ja. Green 15, Porter, Martin in Eason po 13; Simons 32 (1/21 iz igre, 5/14 za tri), Lillard 25 (7/20 iz igre, 5/13 za tri) in 10 podaj, Nurkić 14, Hart 12 in 13 skokov.

MILWAUKEE – UTAH 123:97
Portis 22 (9/16 iz igre) in 14 skokov, Holiday 21 (3/6 za tri) in 8 podaj, B. Lopez in beauchamp (4/7 za tri) po 18, Antetokounmpo in Middleton nista igrala; Markkanen (3/6 za tri) in Beasley (6/10 za tri) po 18.

OKLAHOMA CITY – MEMPHIS 115:109
Dort 24 (3/4 za tri), Joe 23 (5/8 za tri); Brooks 32 (10/24 iz igre, 6/15 za tri), Jackson Jr. 16, Jones 15.

PHOENIX – NEW ORLEANS 118:114
Booker 58 (21/35 iz igre, 6/12 za tri, prosti meti 10/15) v 42 minutah, Paul 18 (5/7 za tri) in 8 podaj, Bridges 15, Biyombo 11, Ayton ni igral; Williamson 30 (12/16 iz igre) in 9 podaj,m McCollum 27 (4/7 za tri), Valančiunas 12.