Terance Mann in Marcus Morris sta se prve zmage nad Bojevniki v tej sezoni. Foto: Reuters

Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo Clippersi dobili kar s 33:19. Mann je zadel šest od sedmih metov iz igre in zbral 14 točk v tem delu igre. Reggie Jackson je dodal 19 točk, center Ivica Zubac pa 18.

Trener Tyronn Lue je v zadnjih tednih prejemal številne pohvale, saj so Clippersi na lestvici Zahoda pred mestnimi tekmeci Lakersi, čeprav Kawhi Leonard v tej sezoni še ni zaigral, Paul George pa je tudi že dlje časa odsoten.

Stephen Curry je bil najboljši strelec tekme v Crypto.com Areni s 33 točkami. V prvem polčasu je bil neustavljiv, nasul je 26 točk, zadel je prvih šest metov. V drugem polčasu so ga gostitelji odlični pokrili in ni več prišel do izraza (2/7 iz igre v drugem delu). Klay Thompson, ki je v soboto navdušil proti Lakersom, je imel tokrat zelo slab strelski večer. V 27 minutah je prispeval le 7 točk (3/14 iz igre, 1/5 za tri).

Anfernee Simons je blestel že tretjo tekmo zapored. Prejšnji teden je bil najzaslužnejši za zmagi nad LA Lakersi in New Yorkom. Foto: Reuters

Poraz prvakov brez Antetokounmpa
Milwaukee je izgubil proti Portlandu s 107:122. MVP lanskega finala Giannis Antetokounmpo ni igral zaradi zvitega levega gležnja. Trener Mike Bundeholzer je poudaril, da bo Grk kmalu pripravljen za igro.

Anfernee Simons je bil najboljši strelec tekme v Fiserv Forumu z 31 točkami. Josh Hart je zadel pet trojk, Jusuf Nurkić pa je dosegel 23 točk in 16 skokov. Blazersi so dobili skok z 58:43.

Oklahoma v podaljšku strla Knickse
Zelo napeto je bilo v Madison Square Gardnu, kjer je New York izgubil proti Oklahomi s 123:127 po podaljšku. Darius Bazley je pet sekund pred koncem rednega dela izsilil podaljšek (112:112). Julius Randle je zgrešil met za zmago Knicksov ob pisku sirene. V dodatnih petih minutah je Tre Mann dosegel 8 od 30 točk (rekord kariere) za zmago gostov.

19-letni Josh Giddey je vpisal trojni dvojček (28 točk, 12 podaj in 11 skokov). Avstralec je postal najmlajši košarkar v zgodovini Lige NBA, ki je na dveh zaporednih tekmah dosegel trojni dvojček. Oklahoma se je veselila prve zmage po nizu petih porazov, čeprav sta manjkala nosilca igre Lou Dort in Shai Gilgegous-Alexander.

Tudi Randle se je izkazal s trojnim dvojčkom (30 točk, 13 skokov in 10 podaj). Knicksi so izgubili že devetič na zadnjih enajstih tekmah in so vse dlje od končnice. Po tekmi je bil zelo jezen. Poudaril je, da bi morali dobiti zadnjih pet tekem, a vedno najdejo pot do poraza.

Seth Curry je sijajno debitiral v dresu Brooklyna. Foto: Reuters

Brooklyn končal niz enajstih zaporednih porazov
Seth Curry je blestel na prvi tekmi v dresu Brooklyna. S 23 točkami je zrežiral zmago Netsov nad Sacramentom s 109:85. Andre Drummond je za mrežice debitiral z 11 točkami. LaMarcus Aldridge je s klopi dodal 19 točk in osem skokov, Bruce Brown pa 19 točk, šest podaj in pet ukradenih žog.

S tem so izbranci Steva Nasha končali niz enajstih zaporednih porazov. Trener Brooklyna je poudaril, da je bil na treningu tudi Ben Simmons, ki pa po dolgem odmoru še ni dovolj dobro pripravljen.

Harden bo izpustil tekmo All Star
James Harden bo zaradi poškodbe leve tetive izpustil tekmo vseh zvezd v nedeljo v Clevelandu. Harden je v menjavi igralcev v četrtek iz Brooklyna odšel v Philadelphio. V ekipi LeBrona Jamesa ga bo zamenjal center Clevelanda Jarrett Allen. V ekipi zvezdnika Jamesa je tudi slovenski as Luka Dončić, tokrat kot rezervni igralec.