Brandon Ingram je za skok zgrešil trojni dvojček. Foto: Reuters

Blestel je Brandon Ingram, ki je 37 točkam dodal še 11 skokov in 9 podaj. New Orleans, ki je dobil prvo tekmo končnice po letu 2018, je izenačil serijo na 1:1.

Bolj kot poraz pa Sunse skrbi poškodba Bookerja, ki je samo v prvem polčasu dosegel 31 točk. Igro je moral zaradi poškodbe stegenske mišice zapustiti na začetku tretje četrtine ob zaostanku Phoenixa 77:74. Zaradi podobne poškodbe je moral 25-letni branilec izpustiti nekaj tekem že v rednem delu.

Sunsi so kljub odsotnosti Bookerja prešli v vodstvo na začetku zadnje četrtine, a so jih nato ohladile trojke Joseja Alverada, CJ McColluma (23 točk, 9 podaj, 8 skokov) in Ingrama. Trojka Pelikanov je bila 57 odstotna (13/21).

"Soigralci so mi zelo pomagali, saj sem dobival žoge na prava mesta. Obenem smo dobro igrali v obrambi," je tekmo strnil Ingram. V tretji četrtini je nanizal 14 točk, v zadnji pa 12.

45 točk Butlerja za vodstvo Miamija z 2:0
V Miamiju je Vročiča še drugič premagala Atlanto, tokrat s 115:105. Junak je bil Jimmy Butler, ki je dosegel 45 točk – rekord kariere v končnici. S trojko Bogdana Bogdanovića (19 od 29 točk v zadnji četrtini) se je Atlanta dobre tri minute pred koncem približala le na minus tri. Nato je na parket stopil Butler, ki je dosegel sedem zaporednih točk in zagotovil zmago Miamiju.

Najvišja zmaga Memphisa v zgodovini kluba v končnici
Memphis je premagal Minnesoto s 124:96, kar je najvišja zmaga v zgodovini kluba v končnici. Serija je izenačena na 1:1. Ja Morant je za las zgrešil trojni dvojček. Vknjižil je 23 točk, 10 podaj in 9 skokov. Igro je zapustil slabih pet minut pred koncem.

"Moja naloga je, da vodim ekipo do zmage. Na prvi tekmi tega nisem naredil, a pred nami je še veliko košarke in prepričan sem, da lahko nadaljujemo tam, kjer smo danes končali," je menil Morant.

22-letni organizator igre je 11 točk vpisal v tretji četrtini, ko se je z ekipo odlepil od tekmecev. Memphis je imel zelo uravnotežen napad s sedmerico, ki je imela dvomestni učinek. Desmond Bane in Jaren Jackson sta dodala po 16 točk, štiri več jih je imel prvi strelec Timberwolvesov Anthony Edwards.