Kristaps Porzingis je dosegel svoj strelski rekord sezone. Foto: Reuters

Obe moštvi sta igrali močno oslabljeni zaradi covida-19. Blazersi so pogrešali sedem košarkarjev, obenem so na novo ostali še brez glavnega trenerja Chaunceyja Billupsa, gostje pa šest, vključno s prvim zvezdnikom Luko Dončićem. Liga je zdaj spremenila t. i. covidne protokole in se cepljeni igralci lahko z dvema negativnima testoma vrnejo že po šestdnevni karanteni. Po novih pravilih bi se lahko slovenski as, če bo seveda oddal dva negativna testa, na parket vrnil že v sredo ali petek, ko bo Dallas gostoval v Sacramentu.

Zmaga v Portlandu je bila 16. Mavsov v sezoni. Že v prvem polčasu so si priigrali visoko prednost, ki so jo brez težav v drugem delu zadržali. Porzingis je bil s 34 točkami prvi strelec tekme. 24 jih je dal že do polčasa. Tako kot Latvijec je strelski rekord sezone dosegel tudi Dwight Powell, ki jih je vpisal 22. 18 jih je s klopi pristavil Brandon Knight, ki je odigral tretjo tekmo za Dallas. Po vrnitvi s t. i. covidnih protokolov se je Josh Green izkazal z desetimi podajami.

"V raketi smo dosegli skoraj 70 točk. Porzingis je potrpežljivo čakal na žogo. Nič ni izsiljeval. Če ga niso podvajali, je zadeval, če pa so ga, je našel odprte soigralce. Od prve minute je igral v izvrstnem ritmu," je povedal trener Dallasa Jason Kidd, ki je zadovoljen z igralci, s katerimi so Teksašani podpisali ob odsotnostih zaradi covida. Kot je dodal, bodo, ko se bodo vsi vrnili, morali sprejeti kar nekaj težkih odločitev glede sestave ekipe.

Kot je omenil Kidd, je Dallas dominiral v raketi. Dosegel je 68 točk, gostitelji pa le 30. Dobil je tudi skok z 41:33, zbral pa še enkrat več podaj, kot so jih Blazersi (19:38). V domači vrsti je bil s 26 točkami prvi strelec Damian Lillard, Nassir Little je dodal 20 točk in deset skokov. V prvem polčasu je z zabijanjem izenačil na 41, potem pa je Portland do odmora dal le še 12 točk, Dallas pa 31.

Sorodna novica Cepljeni košarkarji se bodo z negativnima testoma lahko vrnili že po tednu dni

Morant mož odločitve v Phoenixu

Memphis je drugič v dveh dneh slavil v gosteh. Po zmagi v Sacramentu je bil boljši še od druge najuspešnejše ekipe v tej sezoni, Phoenixa (113:114), ki mu je zadal sedmi poraz. V dramatični končnici je bil junak Ja Morant. Devin Booker je z izjemno trojko z devetih metrov poskrbel za prvo vodstvo Sunsov v drugem polčasu. Grizlijem je ostalo še pet sekund, Morant pa je s polaganjem odločil pol sekunde pred koncem. Srečanje je končal s 33 točkami, 32 pa jih je za rekord kariere dodal Desmond Bane, ki je izza črte metal 6/11.

"Rad se znajdem pod pritiskom, ki ga prinašajo takšne situacije. Rad se spopadem z izzivom. To je za nas velika zmaga proti zares odlični ekipi," je bil navdušen Morant. Memphis je skok dobil s 50:35. Najzaslužnejši je bil s 16 ujetimi odbitimi žogami Steven Adams. Zaradi covida so gostje igrali brez četverice, v domači zasedbi pa sta v protokole "vstopila" člana prve peterke Deandre Ayton in Jae Crowder. S 30 točkami je bil prvi strelec Sonc, ki so sicer že zaostajala za 18 točk, Booker. Phoenix je po porazu na božični dan, ko je bil boljši Golden State, drugič zapored klonil na domačem parketu. Predtem je v svoji dvorani nanizal 15 zmag.