Porzingis in Dončić sta se razigrala v drugem polčasu. Če bosta nadaljevala take predstave, se bodo Mavericksi hitro dvignili na lestvici Zahoda. Foto: Reuters

Mavericksi so dobili zadnje štiri tekme, nanizali so 11 zmag na zadnjih 14 tekmah. 22-letni Dončić je prejšnjo sredo počival proti Oklahomi, potem pa je igral v nedeljo na tekmi All Star v Atlanti, a se ni posebej naprezal. Tokrat je bil znova neustavljiv, v drugem polčasu sta s Kristapsom Porzingisom imenitno sodelovala in navdušila 3500 gledalcev na tribunah American Airlines Centra. Latvijec je bil najboljši strelec Mavericksov z 28 točkami in 14 skoki.

Najboljši strelec tekme je bil DeMar DeRozan s 30 točkami. San Antonio je precej popustil v drugem polčasu, ki ga je Dallas dobil s 63:45. Spursi bodo v drugem delu sezone odigrali kar 40 tekem v 68 dneh in čaka jih hud boj za mesta, ki še vodijo v končnico.

LaMarcus Aldridge je v povprečju dosegal 19,5 točke in 8 skokov na tekmo v petih sezonah in pol, ki jih je odigral v dresu Spursov. Foto: Reuters

Aldridge bo zapustil Spurse
Že pred tekmo je legendarni trener Gregg Popovich sporočil, da zvezdnik LaMarcus Aldridge ne bo več igral za San Antonio. 35-letnik je bil nosilec igre zadnjih šest sezon. Zadnjih enajst tekem ni igral, zdaj pa je z vodstvom kluba dosegel dogovor. Do 25. marca je še čas za menjavo igralcev. Ponudb verjetno ne bo manjkalo, pogodba se mu izteče poleti. V tej sezoni bo zaslužil 24 milijonov ameriških dolarjev.

"Aldridge ne bo več igral za nas. Hitro smo dosegli dogovor. Mislim, da bosta obe strani lahko pridobili. Zdaj je na potezi vodstvo kluba, da izpelje menjavo igralcev do konca meseca," je pojasnil Popovich.

Naveza Dončić-Porzingis potopila Spurse
DeMar DeRozan je bil najboljši strelec tekme v American Airlines Centru. Foto: Reuters

San Antoniu se ni uspelo odlepiti
Spursi so uspešno končali prvo četrtino. Patty Mills je zadel dve trojki, eno pa je dodal Rudy Gay. Po 12 minutah so si nabrali pet točk naskoka (27:32).

V drugi četrtini je Dallas povedel s 40:36, potem pa je Dončić dobil osebno napako v napadu, razjezil se je na sodnika in prejel še tehnično napako. Spursi so nato znova prevzeli vodstvo in minimalno prednost zadržali do odmora. Dončić je v prvem polčasu dosegel le šest točk, Dallas pa je zaostajal z 52:59.

Preobrat na začetku drugega polčasa
Na začetku drugega polčasa so se Mavericksi razigrali in z delnim izidom 11:0 povedli s 65:61. Maxi Kleber je bil natančen izza črte po podaji Dončića, Luka pa je nato dodal še koš in dodatni prosti met ob osebni napaki Derricka Whita.

Dallas je igral precej bolje v napadu. Dončić se je izkazal še s trojko po koraku nazaj in z zabijanjem, ko so mu gostje pustili preveč prostora v raketi. Po koncu tretje četrtine so imeli Mavericksi točko naskoka (87:86).

Dončić je dosegel že 33. trojni dvojček v karieri. Na prvi tekmi drugega dela sezone je deloval zelo sveže. Foto: Reuters

Udarna naveza Dončić-Porzingis odločila tekmo
Izid je bil zadnjič izenačen sedem minut pred koncem (95:95), nato pa je Dončič dvakrat sijajno zaposlil Porzingisa. Latvijec je bil najprej uspešen z zabijanjem, potem pa je zadel še trojko po izjemni podaji Ljubljančana za hrbtom. Porzingis je tri minute pred koncem povišal na 105:97, nato pa je bil Dončić postavil piko na i s trojko z osmih metrov minuto in 42 sekund pred koncem za 110:99.

Latvijec se počasi vrača v pravo formo
"Imam občutek, da se počasi vračam na pričakovano raven. Čaka me še veliko dela. Po operaciji kolena in rehabilitaciji se na začetku sezone nisem počutil dobro," je povedal Porzingis, ki ga je pohvalil tudi trener Rick Carlisle. "Odlično je igral v obrambi, podajal je žogo, prestrezal na igrišču. Premikal se je odlično. Opravil je skorajda vse."

Tekmi 10. marca:
DALLAS – SAN ANTONIO
115:104 (27:32, 25:27, 35:27, 28:18)
Porzingis 28 (11/17 iz igre) in 14 skokov, Dončić 22 (9/20 iz igre, 2/10 za tri), 12 podaj in 12 skokov v 39 minutah, Richardson 12, Kleber 11, Cauley Stein 10, Hardaway 9, Brunson 8, Finney Smith 7, Burke 5, Johnson 3; DeRozan 30 (12/19 iz igre), 11 podaj in 4 ukradene žoge, Mills 14, Gay 13, Johnson in Walker po 12, Murray 11, Pöltl in White po 6.

MEMPHIS – WASHINGTON 127:112
Valančiunas 29 (12/21 iz igre) in 20 skokov, Morant 21 in 10 podaj, Bane 20 (5/8 za tri), Anderson 13; Beal 21, Westbrook 20 in 10 podaj, Bertans in Avdija po 13.