Luka Dončić in Spencer Dinwiddie sta nova udarna naveza Dallasa. Po menjavi igralcev z Washingtonom je Dallas ujel zmagoviti niz. Dinwiddie je sijajno debitiral v American AIrlines Centru. Foto: Reuters

23-letni Ljubljančan je bil znova razred zase na parketu American Airlines Centra. V uvodni četrtini je nasul 19 točk, Dallas pa je povedel z 38:27. Na začetku tretje četrtine so si Mavericksi priigrali najvišjo prednost na tekmi (71:54), a so Bojevniki izenačili na 104:104 sredi zadnje četrtine. Dallas je končal tekmo z delnim izidom 18:9 za tretjo zaporedno zmago. V štirih dneh je dvakrat ugnal Golden State, ki je eden najresnejših kandidatov za naslov.

Dončić z 41 točkami zasenčil Curryja

Dorian Finney Smith je dosegel 18 točk, zadel je štiri trojke v petih poskusih. Spencer Dinwiddie je blestel v končnici in prispeval 17 točk. Jordan Poole je bil najboljši strelec Bojevnikov s 23 točkami, Stephen Curry ni dosegel niti ene točke v zadnji četrtini, v prvih treh je zbral 21 točk, zadel je štiri trojke.

Slab strelski večer Thompsona
Trener Bojevnikov Steve Kerr je tokrat lahko računal na ostrostrelca Klaya Thompsona, ki v nedeljo ni igral. Tokrat ni imel svojega večera (6/17 iz igre, 2/8 za tri). Še vedno so poškodovani Draymond Green (izpustil je že 26. tekmo zapored, zadnjič je igral 5. januarja v Dallasu), Andre Iguodala (manjkal je na zadnjih 17 tekmah) in James Wiseman. Golden State je izgubil sedem od zadnjih devetih tekem, a je še vedno trdno na drugem mestu Zahoda.

Dončić je že v prvi četrtini dosegel 19 točk. Foto: Reuters

19 točk Dončića v prvi četrtini
Dončić je dosegel zadnjih 10 točk Dallasa v uvodni četrtini. Dvakrat je bil natančen izza črte po koraku nazaj. Imel je priložnost, da v prvi četrtini doseže 20 točk, a je zgrešil dodaten prosti met ob osebni napaki Otta Porterja.

Ko je na začetku druge četrtine sedel na klopi, je prednost gostiteljev še narasla. Finney Smith je zadel dve zaporedni trojki (54:38). Bojevniki so zelo slabo igrali v obrambi in ob odmoru so bili že v precejšnjih težavah (68:54).

Golden State ujel prvi ritem v tretji četrtini
Reggie Bullock je odprl drugi polčas s trojko za najvišjo prednost na tekmi (71:54). V nadaljevanju tretje četrtine sta se razigrala Curry in Andrew Wiggins. Prednost Dallasa je po 36 minutah skopnela na 99:91.

Jordan Poole je bil najboljši strelec Bojevnikov. Foto: Reuters

Moody izenačil, a je takoj odgovoril Dinwiddie
Sredi zadnje četrtine je Moses Moody nanizal kar 10 točk. Dvakrat je bil natančen izza črte in šest minut pred koncem je izenačil na 104:104. Dinwiddie je po minuti odmora odgovoril s sedmimi točkami, Bullock pa je s trojko povišal na 118:111. V zadnji minuti sta zmago potrdila Finney Smith in Dwight Powell.

Dončić je v izjavi po tekmi sicer več kot o sebi govoril o soigralcu Dinwiddieju, novi okrepitvi teksaške zasedbe.

"Nisem presenečen. Mislil sem, da bo trajalo malo dlje. On je odličen igralec in nam zelo ustreza."

31 točk Duranta ob vrnitvi ni pomagalo Netsom
Brooklyn je izgubil proti Miamiju s 107:113. Tudi vrnitev Kevina Duranta ni pomagala. MVP finalne serije v letih 2017 in 2018 je bil najboljši strelec tekme z 31 točkami. Zvezdniki je zadnjič igral 15. januarja proti New Orleansu. Zaradi poškodbe kolena je izpustil 21 tekem, Netsi pa so jih dobili le pet. Kyrie Irving na domačih tekmah ne sme igrati, Ben Simmons pa še ni pripravljen za igro.

Dragić: Spoelstra nas je presenetil s consko obrambo
Goran Dragić je dosegel devet točk, tri skoke in sedem podaj. Prvič je bil v začetni peterki Brooklyna. "Trener Spoelstra nas je presenetil s consko obrambo. Res so se izkazali v odločilnih trenutkih. Izgubili smo ritem v napadu," je povedal MVP zadnjega evropskega prvenstva, ki je z Miamijem igral v finalu oktobra 2020 proti LA Lakersom.

Young z 39 točkami zrežiral zmago Atlante
Atlanta je premagala Chicago s 130:124. Biki so še dve minuti pred koncem vodili po polaganju Nikole Vučevića (116:118). Hawksi so do odločilne prednosti prišli z delnim izidom 11:0. Bogdan Bogdanović je zadel trojko in dva prosta meta, Trae Young pa je bil dvakrat zapored natančen izza črte.

Atlanta je pod velikim pritiskom, saj je šele na desetem mestu Vzhoda. Young je prispeval 39 točk in 13 podaj, zadel je sedem trojk.

Reggie Jackson je s predstavo sezone potopil razglašene Lakerse. Russell Westbrook se je nekajkrat osmešil, ko ga je skušal pokrivati. Po tekmi je bil zvezdnik Lakersov zelo slabo razpoložen na novinarski konferenci. Zapletel se je v prepir s predstavniki sedme sile. Foto: Reuters

Clippersi "pometli" z mestnimi tekmeci Lakersi
Clippersi so dobili vse štiri mestne derbije z Lakersi v tej sezoni. Prve tri so dobili s skupno razliko osmih točk, tokrat pa so bili boljši kar s 132:111.

Jackson plesal na parketu in tudi ob klopi
Reggie Jackson je plesal na parketu in ob koncu tekme ob klopi Clippersov. Navijači v Crypto.com Areni so bili v zadnji četrtini navdušeni. "Reggie, Reggie," je odmevalo s tribun, gledalci so zahtevali, da Jackson zaključi vsako akcijo. Z rekordom sezone (36 točk) je potopil Jezernike. Kawhi Leonard, Paul George in Norman Powell so poškodovani, Clippersi pa so dobili sedem od zadnjih osmih tekem.

Clippersi so sredi druge četrtine povedli s 66:49, a so Lakersi z delnim izidom 14:0 končali prvi polčas. V garderobo so odšli evforični, nazaj na parket pa so prišli popolnoma brez energije. Clippersi so odprli tretjo četrtino z delnim izidom 28:4. Nabrali so si 27 točk naskoka (94:67) in srečanje je bilo odločeno.

Generalni menedžer Rob Pelinka je pripeljal novega organizatorja igre. D. J. Augustin, ki ga je Houston odpustil pred tremi tedni, je debitiral s tremi točkami in šestimi podajami. LeBron James je zbral 26 točk in 8 skokov, na koncu tekme pa je le zmajeval z glavo na klopi ob poškodovanem Anthonyju Davisu. Lakersi so izgubili četrtič zapored in imajo le zmago več od New Orleansa.

Tekme 3. marca:
DALLAS – GOLDEN STATE
122:113 (38:27, 30:27, 31:37, 23:22)
Dončić 41 (15/26 iz igre, 4/10 za tri, prosti meti 7/9), 10 skokov in 9 podaj v 40 minutah, Finney Smith 18 (4/5 za tri), Dinwiddie 17, Brunson in Bullock po 14, Powell 13, Green 3, Brown 2; Poole 23 (3/6 za tri), Curry 21 (8/15 iz igre, 4/5 za tri), Wiggins 17, Thompson 16 (2/8 za tri), Moody 13 (3/3 za tri), Looney in Kuminga po 8, Payton 6, Porter 1.

BROOKLYN – MIAMI 107:113
Durant 31 (10/21 iz igre, 2/7 za tri), Brown 21 (3/4 za tri), Mills 14 (4/5 za tri), Dragić 9 (4/10 iz igre, 1/3 za tri), 7 podaj in 3 skoki v 28 minutah; Adebayo 30 (12/15 iz igre) in 11 skokov, Herro 27 in 8 podaj, Martin 22, Strus 21 (6/12 za tri).

ATLANTA – CHICAGO 130:124
Young 39 (11/18 iz igre, 7/9 za tri) in 13 podaj, Bogdanović 20 (4/10 za tri), Hunter 18, Huerter 17; DeRozan (10/20 iz igre) in LaVine (4/7 za tri) po 22, Vučević 21 in 11 skokov, Dosunmu in White po 15.

BOSTON – MEMPHIS 120:107
Tatum 37 (14/25 iz igre), Horford 21 in 15 skokov, Smart 18 in 12 podaj, White 12; Morant 38 (13/29 iz igre, 4/12 za tri), Jackson Jr. 20, Bane 17 (5/10 za tri).

TORONTO – DETROIT 106:108
Siakam 28 (10/15 iz igre), Barnes 21 in 10 skokov, Achiuwa 18; Grant 26 (8/14 iz igre), Bey 23, Cunningham 22 in 12 skokov.

SAN ANTONIO – SACRAMENTO 112:115
Walker 30 (5/11 za tri), Murray 29 (12/22 iz igre), 12 skokov in 7 podaj, Pöltl 16, Vassell 14; Barnes 27 (4/5 za tri), Fox 26 (10/20 iz igre), Sabonis (12 skokov) in Holiday (2/12 za tri) po 12.

LA CLIPPERS – LA LAKERS 132:111
Jackson 36 (14/30 iz igre, 4/8 za tri), 9 podaj in 8 skokov, Zubac 19 in 9 skokov, Morris 14, Covington in Hartenstein po 12, Kennard 11 (3/4 za tri); James 26 (8/18 iz igre, 2/9 za tri) in 8 skokov, Westbrook 17 (7/16 iz igre), Anthony 13, Monk 12.