James Harden je dosegel četrti trojni dvojček v sezoni, a ob tem izgubil kar deset žog. Foto: AP

"Ne vem … Še nikoli nisem doživel česa takega. 20:0 je res velik zaostanek in težko se je vrniti. Ne vem, kaj je razlog, da smo bili tako slabi v napadu. Čudno je bilo. Hkrati pa jih še nismo mogli ustaviti. Bili smo popolnoma apatični," je povedal trener Raket Mike D'Antoni. Gostje so v prvih 12 napadih izgubili osem žog in zgrešili pet metov za tri. Ob koncu sedme minute so le zadeli, ko je bil izza črte uspešen Robert Covington.

Že v drugi četrtini se je Houston dvakrat približal na tri točke zaostanka, v tretji pa na pet, a preobrat jim vendarle ni uspel. "Veliko bolje moramo igrati v obrambi in potem bo tudi v napadu lažje. Preprosto nismo zadevali. Jasno je, da je težko preobrniti rezultat po zaostanku z 20:0. Vseeno smo imeli priložnost, a preprosto nismo mogli celotne tekme igrati s tako intenziteto," je dodal James Harden, ki je s 30 točkami, desetimi skoki in 14 podajami vpisal 46. trojni dvojček v karieri. Ob tem je izgubil kar deset žog. Skupaj so jih gostje zapravili 21.

Rocketsi so klonili tretjič zapored, potem ko so imeli pred tem serijo šestih zmag in desetih na 12 tekmah. Covington je bil s 25 točkami drugi strelec gostov, 20 jih je dodal Jeff Green. Sršeni so s tem prekinili niz treh porazov. Terry Rozier je bil s 24 točkami najbolj razigran v domači vrsti. 23 jih je dodal Devonte' Graham, 22 pa P. J. Washington.

Kevin Love in soigralci so dobili še drugi letošnji dvoboj z Denverjem. Foto: AP

Drugič v tej sezoni je Cleveland presenetil Denver (104:102), pri katerem Vlatka Čančarja ni bilo v kadru. Sedem minut pred koncem so gostje povedli s 93:90, nato pa so Cavsi odgovorili s serijo 10:0. Jamal Murray je prekinil skoraj petminutni strelski post Nuggetsov. 20 sekund je še ostalo, ko je imel pri vodstvu s 104:102 Tristan Thompson dva prosta meta, a je oba zgrešil, toda na drugi strani je bil ob zvoku sirene nenatančen tudi Murray.

Cleveland je igral brez Andreja Drummonda, Dariusa Garlanda in Kevina Porterja. Za prekinitev niza štirih zaporednih porazov je Kevin Love dosegel 27 točk, Collin Sexton jih je dal 25, Matthew Dellavedova pa je s 14 podajami postavil rekord kariere. Pri Denverju je bil z 22 točkami najboljši Will Barton.

Tobias Harris je bil s 24 točkami prvi strelec Philadelphie, ki je klonila v San Franciscu.  Foto: AP
Tobias Harris je bil s 24 točkami prvi strelec Philadelphie, ki je klonila v San Franciscu. Foto: AP

Golden State je premagal Philadelphio (118:114) in prekinili serijo desetih porazov na domačem parketu, znova pa so Bojevniki igrali brez Stepha Curryja. Dvakratni MVP lige se je pred dvema dnevoma vrnil na parket po poškodbi, potem ko je izpustil 58 tekem. Ostrostrelec je dvoboj s Sixersi izpustil zaradi bolezni. Iz kluba so sporočili, da ni nobene bojazni, da bi se Curry okužil z novim koronavirusom, ampak ima gripo. V domači vrsti je manjkal tudi Draymond Green, pri Philadelphii pa sta poškodovana prva zvezdnika Joel Embiid in Ben Simmons.