Luka Dončić je za las zgrešil trojni dvojček. Za zdaj ostaja pri 38. Foto: Reuters

V Gainbridge Fieldhousu bi se morali Mavsi prvič srečati z Rickom Carlislom, ki je 13 sezon vodil Dallas in ga pred desetimi leti popeljal tudi do edinega prstana, toda zaradi okužbe s koronavirusom je namesto njega trenersko mesto zasedel pomočnik Lloyd Pierce. Pacersi so slavili tretjič zapored, prekinili pa so serijo štirih medsebojnih tekem, ki so jih dobile gostujoče ekipe. Dallas je na zadnjih 12 obračunih klonil devetič in je znova pod 50-odstotno uspešnostjo.

Dončić je bil prvi strelec srečanja, le podaja in skok pa sta mu zmanjkala do trojnega dvojčka. Met z razdalje mu ni stekel (trojka 1/8), je bil pa zato zelo agresiven v prodorih, toda tudi njemu ni uspelo v zadnji četrtini prekiniti mrka, ko več kot štiri minute gostje niso zadeli, Indiana pa je tedaj naredila odločilno serijo.

Chrisu LeVertu (26 točk) se je pridružil še Malcolm Brogdon (12 točk), ki je bil predtem zadržan, v zadnji četrtini pa se je razigral. Pomemben delež sta k zmagi prispevala tudi Domantas Sabonis (24 točk in 10 skokov) in Myles Turner (17 točk in 10 skokov), ki sta bila najzaslužnejša za dobljen boj za odbite žoge (43:38). Indiana je zbrala tudi deset podaj več (28:18). Dallasovi košarkarji s klopi so dosegli še enkrat več točk od nasprotnih (19:38), so pa Mavsi zelo slabo metali izza črte – 4/29 (13,8 %). Čez dva dni jih čaka gostovanje v Oklahoma Cityju.

Uvodna minuta je bila v znamenju Dončića, ki je najprej položil, nato dobil obrambni skok in še podal Kristapsu Porzingisu za trojko. Latvijec je bil na začetku dvakrat uspešen izza črte, je pa najboljši slovenski košarkar zatem zgrešil naslednje tri mete in izgubil še dve žogi, tako da so Pacersi hitro ujeli korak z gosti. V deveti minuti, ko je trojko zadel Turner, je domača vrsta prvič povedla (15:14), a takoj je Dallas v vodstvo vrnil Luka, ki je prvo četrtino – Mavsi so jo dobili s 26:22 – končal z desetimi točkami in po tremi podajami ter skoki.

Dallas je na zadnjih petih tekmah zmagal le enkrat. Foto: Reuters

Indiana je odlično začela drugo četrtino. Po petih minutah nadaljevanja jo je LeVert s trojko vrnil v vodstvo, po zabijanju Oshaeja Brissetta pa je minuto odmora vzel Kidd. Pacersi so v drugi četrtini zadeli prvih devet metov iz igre, predtem pa so v prvih 12 minutah metali 9/25. Po trojki Sabonisa so dobre tri minute pred koncem polčasa povedli za devet, toda Dallas je na krilih Dončićevih točk in podaj do odmora izničil zaostanek. 22-letni Ljubljančan je goste vrnil v vodstvo, trojko pa je za rezultat polčasa (56:54) zadel Turner. Luka je v prvem delu ob 18 točkah v statistiko vpisal še po šest skokov in podaj.

Na začetku drugega dela je Dallas povedel, potem ko je Dončić poskušal priti mimo Turnerja, a ni in ni šlo, nato pa je iz četrtega poskusa prvič zadel za tri. Pacersi so po treh minutah in pol Kidda prisilili v novo minuto odmora, saj so povedli za osem. Luka je po ofenzivnem skoku približal na 65:63. Ob tem je nerodno stopil na nogo Brogdona, a je lahko nadaljeval. S serijo 7:0 je Dallas 15 minut pred koncem povedel. Priigral si je pet točk naskoka, nato pa so gostitelji v zadnji minuti naredili delni izid 7:0, ki ga je s trojko za 82:80 zaključil LeVert.

Serijo so na začetku zadnje četrtine povišali na 12:0 in deset minut pred koncem so vodili za sedem. Po minuti odmora Dallasa je sledil "alley-oop" v režiji Dončića in Dwighta Powlla, nato pa je bil izza črte uspešen še Tim Hardaway. Le minuto pozneje je bil na vrsti nov time-out, tokrat na zahtevo Pacersov. Luka je še izenačil na 87, potem pa je sledila serija Indiane in popoln mrk Dallasa, ki je v zadnjih osmih minutah in pol dal le še šest točk. Vmes skoraj štiri minute in pol ni zadel, kar sta kaznovala Brogdon in LeVert, ki sta poskrbela za vodstvo za devet. Ostale so še tri minute, nato pa je Porzingis dosegel štiri točke zapored, toda Brogdon in LeVert sta odgovorila s trojkama za +11 in srečanje je bilo odločeno.

Brooks zaradi nešportne poteze kaznovan

Vodstvo lige je kaznovalo igralca Memphisa Dillona Brooksa s 25.000 dolarji, ker je na tekmi z Dallasom (96:104) nešportno in agresivno reagiral na sodniške odločitve in ni hotel zapustiti igrišča. Na tem obračunu so sodniki dosodili kar šest tehničnih napak, Brooks pa bi moral po drugi prejeti zapustiti teren minuto pred koncem. Ni se strinjal z odločitvijo, skočil je proti sodniku, pri krotenju pa so morali pomagati tudi pomočniki trenerja.