Luka Dončić je v lanski končnici izločil Utah z Rudyjem Gobertom. Tokrat se je veselil Francoz. Foto: Reuters

Volkovi so prevzeli vodstvo sredi prve četrtine in ga niso več izpustili iz rok. Sredi tretje četrtine so si zagotovili najvišjo prednost na tekmi (63:89), a je nato Irving uprizoril pravi šov v zadnji četrtini. Dosegel je dve točki več od celotne ekipe gostov. 28 sekund pred koncem je s trojko znižal na 121:123. Veteran Mike Conley je zgrešil drugi prosti met, a so Volkovi odlično odigrali v obrambi. Dončić in Irving nista prišla do odprtega meta, nato pa je Taurean Prince ukradel žogo Irvingu tik pred zadnjim piskom sirene.

Irving se je odlično vklopil v ekipo po prihodu iz Brooklyna. Izkazal se je na obeh tekmah v Sacramentu, bil je najboljši strelec Dallasa. Tokrat mu ni steklo v prvih treh četrtinah, potem pa se je razigral, ko je Dončić počival na začetku zadnje četrtine. Christian Wood je dodal 24 točk. Še vedno sta poškodovana Davis Bertans in Maxi Kleber. Manjkal je tudi Tim Hardaway.

Grafiko zagotavlja sofascore.com
Anthony Edwards je bil nerešljiva uganka za obrambo Dallasa. Foto: Reuters

Edwards blestel pri gostih
Anthony Edwards je bil najboljši strelec Minnesote z 32 točkami. Rudy Gobert je zadel vseh devet metov iz igre, prevladoval je v raketi in se izkazal z 21 točkami in 14 skoki. Kyle Anderson je 10 od 12 točk dosegel v zadnji četrtini, v kateri so Mavericksi bolj zavzeto zaigrali v obrambi in gostje nikakor niso več prišli do lahkih košev.

Zvezdnik Karl-Anthony Towns je poškodovan že dva meseca, a so Volkovi še vedno na mestih, ki vodijo v dodatne kvalifikacije na Zahodu. D'Angelo Russell se je ob menjavi igralcev preselil k LA Lakersom.

Vprašanja o prihodnosti motijo Irvinga

Mavericksi popustili ob koncu prve četrtine
Dallas je držal priključek do sredine prve četrtine, ko je bil izid zadnjič izenačen (17:17). Edwards je nato z osmimi zaporednimi točkami poskrbel za 10 točk naskoka Volkov po 12 minutah (23:33).

Irving je vodil igro Dallasa na začetku druge četrtine, ko je Dončič počival. Gostje so si z delnim izidom 9:0 priigrali že 14 točk naskoka po trojki Edwardsa (46:60). Wood je po podaji Dončića s trojko prehitel sireno in znižal na 54:65 ob odmoru.

Volkovi so si nabrali že 26 točk naskoka
Volkovi so udarno začeli drugi polčas. Edwards in McDaniels sta bila natančna izza črte in že po dveh minutah igre je prednost narasla na 18 točk (54:72). Obramba Mavericksov je bila zelo slaba in gostje so zlahka zaključevali akcije, zelo natančni pa so bili tudi pri metih za tri točke. Sredi tretje četrtine je Edwards zadel po koraku nazaj za najvišjo prednost na srečanju (63:89). Dončić je nato dosegel 12 točk do konca tretje četrtine, a prednost Minnesote se ni bistveno stopila (82:100).

Irving je s simultanko v zadnji četrtini dvignil navijače na noge. Foto: Reuters

Irving ujel pravi ritem v zadnji četrtini
Trener Jason Kidd se je odločil, da bo Dončič počival na začetku zadnje četrtine. Irving je zadel prva dva meta in nato se mu je odprlo. V treh minutah je nanizal 12 točk in Dallas se je nevarno približal (97:107). Šest minut pred koncem se je na parket vrnil Dončić, na tribunah je završalo, navijači so pričakovali veliko vrnitev Mavericksov.

Anderson, ki je v prvih treh četrtinah dosegel le dve točki, je s prodori povzročal ogromne težave gostiteljem. V ključnih trenutkih mu je uspelo ohraniti prednost gostov. Dončić je z dvema prostima metoma znižal na 118:122, vendar je nato v naslednjih dveh napadih izgubil žogo. Prvič mu jo je ukradel Anderson, drugič pa Jaden McDaniels, ki je s prostim metom 46 sekund pred koncem povišal na 118:123.

Odlična obramba Minnesote v zadnji akciji tekme
Irving je s trojko približal Maverickse, ki pa so nato morali narediti osebno napako nad Conleyjem. Veteran, ki je prejšnji teden prišel iz Utaha, je zadel le prvi prosti met, drugega pa je zgrešil. Kidd je vzel minuto odmora in jasno je bilo, da bosta glavna zvezdnika skušala zadeti za tri točke in izsiliti podaljšek. Anderson in McDaniels sta odlično pokrila Dončića in Irvinga, ki jima ni uspelo metati izza črte. Sekundo pred koncem je Prince še ukradel žogo Irvingu in oglasila se je sirena.

Irving: Ko bi vsaj prišel do meta
"Nismo prišli do meta na koš, le podajala sva si žogo. Moram priznati, da so odigrali odlično v obrambi. Kyrie me je skušal poiskati, pa sem mu vrnil žogo, a ni bil odprt. Na koncu nisva mogla metati izza črte," je povedal Dončić.

Jibing Vu je v nedeljo v Dallasu postal prvi Kitajec, ki je osvojil turnir ATP, potem ko je v finalu premagal Johna Isnerja. Vu je obiskal tekmo v American Airlines Centru in navdušil navijače s kapo Mavericksov. Foto: Reuters

"Čustveno se moram pobrati. Zelo sem si želel te zmage. Zadnja akcija mi ne gre iz glave. Ko bi vsaj prišel do meta na koš," je bil razočaran Irving.

Precej bolj nasmejan je bil trener Minnesote Chris Finch: "Odlično smo odigrali v obrambi. Fantje so se zmenili, da ne bodo delali osebne napake v zadnji akciji. Bili so blizu obeh glavnih igralcev in dvakrat tudi prestregli žogo."

Holiday bo podpisal z Dallasom
Justin Holiday se je dogovoril za odkup pogodbe s Houstonom in bo podpisal pogodbo z Dallasom. 33-letnik je v letošnji sezoni odigral 28 tekem za Atlanto, ki ga je prejšnji teden v menjavi igralcev poslala v Houston.

Zadnja tekma pred odmorom za tekmo All Star bo Dallas odigral v noči s srede na četrtek, ko bo gostoval v Denverju.

Čančar v prvi peterki tudi v Miamiju
Nuggetsi so se veselili že 40. zmage v sezoni na Floridi. Miami se je dobro upiral, a na koncu je vseeno izgubil s 108:112. Dvakratni najkoristnejši igralec rednega dela Nikola Jokić je bil znova razred zase, prispeval je 27 točk, 12 skokov in 8 podaj. Zgrešil je le dva meta iz igre (12/14).

Vlatko Čančar je odlično izkoristil priložnost po poškodbi Aarona Gordona. Foto: Reuters

Vlatko Čančar je tekmo začel v prvi peterki in v 28 minutah prispeval 10 točk, šest podaj in pet skokov ter po eno blokado in ukradeno žogo. Slovenski reprezentant je igral tudi v končnici in ujel odbito žogo po zgrešenem prostem metu Maxa Strusa tri sekunde pred koncem. Trener Michael Malone je vzel minuto odmora in Bruce Bowen je zadel prosti met za potrditev zmage.

Biki zadeli le tri trojke in doživeli četrti zaporedni poraz
Brez zmage so še četrtič zapored ostali košarkarji Chicaga. Biki so v United Centru izgubili proti Orlandu z 91:100. Pri gostih so se izkazali Paolo Banchero z 22 ter Franz Wagner in Markelle Fultz s po 18 točkami.

Najboljši strelec tekme je bil Zach LaVine s 26 točkami, Goran Dragić pa je v 11 minutah zbral dve točki in eno podajo ter izgubil dve žogi.

Biki so zgrešili prvih 16 metov izza črte, na koncu pa so zadeli tri trojke iz 21 poskusov (14,3-odstoten met). Padli so na 11. mesto na Vzhodu.

Jalen Brunson je postal pravi vodja New Yorka, ki se mu nasmiha celo neposredna uvrstitev v končnico. Foto: Reuters

Brunson z izjemno predstavo končal črni niz Knicksov
New York je prvič po treh letih premagal Brooklyn. Jalen Brunson je nasul 40 točk za zmago Knicksov s 124:106. Netsi, ki so pred današnjim večerom v Madison Square Gardnu dobili zadnjih devet medsebojnih srečanj, so bili v prenovljeni podobi popolnoma nemočni v drugem polčasu.

Po odhodu Kevina Duranta in Irvinga ima trener Jacque Vaughn na voljo zelo spremenjeno postavo. Spencer Dinwiddie, ki je prišel iz Dallasa, je bil najboljši strelec z 28 točkami.

Brunson je dosegel 17 točk v odločilni tretji četrtini, ki so jo Knicksi dobili s 35:22. Josh Hart je prispeval 27 točk na drugi tekmi v dresu New Yorka.

Lillard s 40 točkami potopil Lakerse
Pred tremi tedni je Portland ob odmoru vodil s 25 točkami naskoka proti LA Lakersom, na koncu pa je doživel najgrenkejši poraz v sezoni. Damian Lillard je bil besen in tokrat je Jezernikom nasul 40 točk. Zadel je osem trojk in zrežiral zmago Blazersov s 127:115.

Damian Lillard je s 30 točkami v prvem polčasu zapečatil usodo Lakersov. Foto: AP

V prvem polčasu je Portland zadel 17 trojk, kar je nov klubski rekord, in na odmor odšel z 19 točkami naskoka (65:46). Lillard je prvo četrtino končal z neverjetno trojko z enajstih metrov ob pisku sirene. Tik pred odmorom je zadel še osmo trojko v prvem polčasu, s 30 točkami je bil neustavljiv.

V drugem polčasu se Lakersi niso mogli več nevarno približati. Zelo se je poznalo, da je manjkal LeBron James. 38-letni zvezdnik je prejšnji torek postal najboljši strelec Lige NBA v zgodovini, nato pa je zaradi zvina levega gležnja izpustil tri tekme zapored.

Lakersi so šele na 13. mestu Zahoda in čaka jih težka naloga na zadnjih 25 tekmah, če bodo želeli igrati v končnici. Malik Beasley je bil najboljši strelec z 22 točkami, zadel je šest trojk. Anthony Davis je prispeval 19 točk in 20 skokov.

"Ko ima Lillard tak večer, lahko le upaš, da se bo ohladil. To je bila neverjetna predstava. V prvem polčasu so zadeli 17 trojk, nam pa met ni stekel," je poudaril trener Jezernikov Darvin Ham.

Tekme 13. februarja:
DALLAS - MINNESOTA
121:124 (23:33, 31:32, 28:35, 39:24)
Irving 36 (15/23 iz igre, 4/9 za tri), Dončić 33 (10/20 iz igre, 2/7 za tri, prosti meti 11/15), 12 skokov in 6 podaj v 36 minutah, Wood 24 (7/12 iz igre, 2/4 za tri), Bullock, Green in Pinson po 6, Powell 5, Ntilikina 3, Hardy 2; Edwards 32 (12/22 iz igre, prosti meti 7/7), Gobert 21 (9/9 iz igre) in 14 skokov, McDaniels 19 (7/8 iz igre), Anderson in Conley (3/6 za tri) po 12, Reid 10, Prince in Nowell po 7, McLaughlin in Rivers po 2.

CHARLOTTE - ATLANTA 144:138
Ball 30 (12/19 iz igre, 6/10 za tri) in 15 podaj, Rozier 29 (11/19 iz igre, 5/12 za tri), Hayward 26 (4/5 za tri); Young 25 (7/18 iz igre, 2/7 za tri) in 14 podaj, Capela 22 (11/17 iz igre), Hunter 21, Murray 20.

CLEVELAND - SAN ANTONIO 117:109
Mitchell 41 (16/26 iz igre, 6/13 za tri), Allen 17 in 11 skokov, Garland 16; K. Johnson 25 (8/13 iz igre), Branham 18, Bates Diop 14.

INDIANA - UTAH 117:123
Haliburton 30 (12/24 iz igre, 3/8 za tri) in 12 podaj, Mathurin 21, Nesmith 19 (4/5 za tri); Markkanen (11 skokov) in Clarkson (6/8 za tri) po 29, Olynyk (4/4 za tri in 10 skokov) in Sexton po 18.

PHILADELPHIA - HOUSTON 123:104
Harden 28 (9/18 iz igre, 4/9 za tri) in 10 podaj, Maxey 26 (4/8 za tri), Embiid 23 (8/14 iz igre); Green 29 (6/20 iz igre, prosti meti 15/17), Martin 15, Sengun 12.

MIAMI - DENVER 108:112
Butler 24 (8/18 iz igre), 10 skokov in 9 podaj, Strus 23 (8/20 iz igre, 4/14 za tri), Adebayo 19, Vincent 15 (4/9 za tri); Jokić 27 (12/14 iz igre), 12 skokov in 8 podaj, Porter 17 (5/13 za tri), Brown 16, Green 12, Čančar 10 (4/6 iz igre, 0/2 za tri, prosti meti 2/2), 6 podaj in 5 skokov v 28 minutah.

NEW YORK - BROOKLYN 124:106
Brunson 40 (15/21 iz igre, 6/9 za tri), Hart 27 (4/6 za tri), Randle 18 in 10 skokov; Dinwiddie 28 (8/21 iz igre, 3/10 za tri, prosti meti 9/9), Johnson 14, Claxton 11.

CHICAGO - ORLANDO 91:100
LaVine 26 (9/10 iz igre) in 9 skokov, DeRozan 19, Vučević 13 in 13 skokov ... Dragić 2 (0/2 za tri, prosti meti 2/2) in 1 podaja v 11 minutah; Banchero 22 (8/18 iz igre), F. Wagner (3/4 za tri) in Fultz (10 skokov in 9 podaj) po 18.

OKLAHOMA CITY - NEW ORLEANS 100:103
Gilgeous Alexander 24 (8/21 iz igre) in 10 skokov, Jal. Williams 22 (9/15 iz igre), Giddey 17, Joe 16; Ingram 34 (14/24 iz igre, 3/5 za tri), Valančiunas in Alvarado po 14, Murphy 12.

GOLDEN STATE - WASHINGTON 135:126
Wiggins 29 (12/23 iz igre, 3/6 za tri), Thompson 27 (10/21 iz igre, 4/13 za tri), DiVincenzo 17 (5/8 za tri), Poole in J. Green (4/4 za tri) po 14, Looney 13 in 13 skokov; Porzingis 34 (12/16 iz igre, 2/3 za tri), Beal 33 (13/23 iz igre), Nunn 13.

PORTLAND - LA LAKERS 127:115
Lillard 40 (13/23 iz igre, 8/14 za tri, prosti meti 6/7), Sharpe 15 (3/5 za tri), Thybulle (4/6 za tri) in Simons po 14; Beasley 22 (6/12 za tri), Davis 19 (8/18 iz igre) in 20 skokov, Russell 16 (7/16 iz igre, 2/8 za tri), James ni igral.