LeBron James je dosegel četrti trojni dvojček sezone. Lakersi so šele na devetem mestu na Zahodu. Glavni razlog so številne poškodbe. Tudi Anthony Davis je manjkal 17 tekem zapored. Tokrat sta bila odsotna Carmelo Anthony in Dwight Howard. Foto: Reuters

37-letni James je odlično vodil igro v drugem polčasu. Anthony Davis je prispeval 28 točk in 17 skokov, Malik Monk pa se je izkazal z 29 točkami, štirikrat je bil natančen izza črte. Znova je popolnoma odpovedal Russell Westbrook (5 točk, 1/10 iz igre, štiri izgubljene žoge). Navijači so ga glasno prosili, naj ne meče za tri točke, večkrat je slišal glasne žvižge po kakšni izmed številnih slabih potez. V podaljšku ni igral, in to je bila zelo pametna poteza trenerja Franka Vogla.

Knicksi, ki so zelo zaostali za pričakovanji v tej sezoni, so v prvem polčasu prikazali eno izmed najboljših predstav sezone. RJ Barrett je bil neustavljiv, s 36 točkami je dosegel rekord kariere, na parketu je bil kar 50 minut. Julius Randle, ki je prve štiri sezone v karieri igral za Lakerse, je nasul 32 točk.

Spike Lee od evforije do velikega razočaranja
Legendarni režiser in velik navijač Knicksov Spike Lee je obiskal Crypto.com Areno. V prvem polčasu je bil evforičen, nato pa se je le še držal za glavo. Ko je RJ Barrett s trojko izsilil podaljšek, je znova skočil iz stola, a v podaljšku so bili Lakersi precej boljši.

Barrett neustavljiv v prvem polčasu
Barrett je odprl tekmo z dvema trojkama in Knicksi so ekspresno povedli z 11:0. Trener Lakersov Vogel je moral že po minuti in 21 sekundah vzeti minuto odmora. Obramba Lakersov je bila katastrofalna. Sredi druge četrtine je Evan Fournier povišal prednost New Yorka na 21 točk (41:62). Ob odmoru so Jezerniki zaostajali s 56:71.

Malik Monk je poživil igro Lakersov v tretji četrtini. Foto: AP

Tretja četrtina: Monk – New York 18:13
V tretji četrtini so gostitelji grizli v obrambi. Malik Monk je dosegel 18 točk, celotna ekipa New Yorka pa 13. Navijači so se prebudili, v dvorani je večkrat završalo in Lakersi so si nabrali tri točke naskoka po 36 minutah (87:84).

Po košu Jamesa dve minuti in pol pred koncem so si Lakersi nabrali najvišjo prednost na tekmi (108:99), a je Knicksom uspelo izenačiti s trojkama Fournierja in Barretta. Pri izidu 111:111 so imeli Jezerniki zadnji napad, vendar je James zgrešil trojko.

Ariza zadel ključno trojko v podaljšku
V podaljšku je James zaključil protinapad z zabijanjem, nato pa zaposlil še veterana Trevorja Arizo, ki je zadel ključno trojko z desne strani minuto in 12 sekund pred koncem za 120:113. Randle je dosegel vse štiri točke za Knickse v dodatnih petih minutah.

James: Monk je kot mikrovalovna pečica
"Malik Monk je kot mikrovalovna pečica. Nemogoče ga je ustaviti, ko postane vroč. Vrnil nas je v igro v tretji četrtini, potem ko smo odpovedali v prvem polčasu. Drugi polčas je bil pravi. Zdaj nas čakajo branilci naslova v torek. To bo verjetno znova pravi šov naši dvorani," je James napovedal torkov obračun zadnjih dveh prvakov, ko v Los Angeles prihaja Milwaukee.

Bobby Portis je zadel šest trojk v Moda Centru v Portlandu. Foto: Reuters

Visoka zmaga prvakov v Portlandu
Portland je bil nemočen proti Milwaukeeju (108:137). Bobby Portis je zablestel z rekordom sezone (30 točk), zadel je šest trojk. Giannis Antetokounmpo je prispeval 29 točk, na vseh 18 tekmah po božiču je presegel 25 točk. Oba ta končala tekmo že v tretji četrtini, saj so si prvaki nabrali ogromno prednost (75:107).

Bo zamenjava igralcev koristila Blazersom?
Blazersi so doživeli peti zaporedni poraz. V petek so opravili zamenjavo igralcev z LA Clippersi. Normann Powell in Robert Covington sta se preselila v Los Angeles, Eric Bledsoe, Justise Winslow in Keon Johnson pa so novi člani Portlanda. Tokrat je lahko igral le Winslow, ki je zbral 6 točk. Najbolj se Portlandu pozna, da manjka zvezdnik Damina Lillard, ki okreva po operaciji trebušne mišice.

Deandre Ayton je bil na parketu le 24 minut. Po zvinu desnega gležnja je center odigral šele tretjo tekmo. Foto: Reuters

Phoenix že do odmora nadigral Washington
Phoenix je v četrtek izgubil v Atlanti. S tem je bila končana serija enajstih zaporednih zmag najboljše ekipe v ligi. Sunsi so se hitro pobrali in zanesljivo zmagali v Washingtonu (80:95).

Wizardsi so bili popolnoma nemočni v prvem polčasu (32:59). Prednost je v tretji četrtini narasla že na 36 točk in trener Monty Williams je lahko spočil vse nosilce igre. Deandre Ayton je prispeval 20 točk in 16 skokov, veteran Chris Paul pa je zbral 14 točk in 9 podaj.

"Bili smo res osredotočeni, posebej v drugi četrtini, ko smo začeli stiskati v obrambi. Prav šteli smo uspešne obrambe, bilo je zabavno," je povedal Ayton. V drugi četrtini so tekmeci iz igre metali le 4/21 in 0/9 za tri točke.

Washington ni imel razigranega posameznika. Bradley Beal je počival zaradi poškodbe levega zapestja. To je bil že sedmi poraz Wizardsov na zadnjih osmih tekmah.