Nikola Jokić je udarno začel novo sezono. Foto: AP

Na uvodu v novo sezono so pod strop Ball Arene dvignili prvi šampionski prapor Lige NBA, košarkarji Denverja so si nadeli prstane, nato pa na kolena spravili Lakerse, s katerimi so pometli v konferenčnem finalu minule sezone. Na krilih slavja so Nuggetsi odlično začeli srečanje in si hitro priigrali 18 točk naskoka. Prednost so držali ves čas. Gostje so se v zadnji četrtini približali na -3 (87:84), potem ko so naredili serijo 13:0, nalet pa je s trojko zaustavil Aaron Gordon.

Pet minut do konca so Lakersi po košu LeBrona Jamesa znižali na 103:96, nato pa so po 'timeoutu' domači košarkarji z delnim izidom 10:3 dokončno odločili srečanje. “Mislim, da smo ves čas kontrolirali tekmo,“ je dejal Nikola Jokić. Najkoristnejši posameznik finala je blestel na uvodnem dejanju sezone, saj je vpisal nov trojni dvojček. Statistiko je napolnil z 29 točkami, 13 skoki in 11 podajami. 21 točk je dodal Jamal Murray, 20 Kentavious Caldwell-Pope, 15 Gordon, Michael Porter pa 12.

Tudi vsi iz začetne peterke Jezernikov so dali dvomestno število točk. Največ, 21, James, ki je igral 29 minut. “Vedno hočem biti na igrišču, še posebej, ko je priložnost za takšno zmago oziroma čutiš, da lahko vplivaš na potek srečanja. Toda takšen je sistem in mu bom sledil. Nisem presenečen ali razburjen zaradi tega,“ je o omejeni minutaži spregovoril James, ki je z 38 leti najstarejši igralec v ligi, igra pa že svojo 21. sezono. Taurean Prince je bil ob debiju v dresu losangeleške zasedbe z 18 točkami njen drugi strelec. V devetih sezonah igra za peto ekipo.

Devin Booker je bil igralec tekme v San Franciscu. Foto: AP

Razburljiv je bil obračun Golden Sata in Phoenixa. Kevin Durant je prvič zaigral pred navijači Warriorsov, ki so ga lepo sprejeli, potem ko je ekipo zapustil leta 2019. 18 točk je prispeval k zmagi Sonc v dvoboju dveh moštev, ki imata visoke cilje. Z Brooklynom je sicer že gostoval v Chase Centru, toda tedaj so bile tribune zaradi ukrepov ob pandemiji covida prazne. Glavni junak zmage gostov je bil Devin Booker, ki je bil z 32 točkami prvi strelec tekme, ob tem je zbral še osem podaj, dve v odločilnih trenutkih, ko je prevzel kreacijo napada Phoenixa. Sunsi so dobili skok s 60:49, zmagali pa kljub osmim izgubljenim žogam več od tekmeca.

Največ so vodili za 15, potem ko so odlično odigrali drugo četrtino in jo s takšno razliko tudi dobili. Po prihodu iz garderobe so Bojevniki, ki so pogrešali Draymonda Greena, zaigrali kot prerojeni. Naredili so delni izid 27:5, vmes je sedem zaporednih točk dal Stephen Curry, in povedli. Končnica obračuna je bila dramatična. Obe ekipi sta v zadnjih minutah izgubili številne žoge, Sonca pa so bila vendarle natančnejša. Booker je, potem ko je z dvema zgrešenima prostima metoma Jonathan Kuimnga zapravil priložnost za domače vodstvo, dve minuti pred koncem našel samega v kotu Josha Okogieja, ki je zadel za tri (103:99).

Curry, ki je bil s 27 točkami najboljši strelec Bojevnikov, je približal, a je s trojko odgovoril Eric Gordon. Phoenix je v zadnji četrtini izza črte metal 4/9. Curry je s trojko poskrbel še za 106:104. Do konca je ostalo pol minute, v naslednjem napadu pa sta Booker in Jusuf Nurkić s 'pick and rollom' lepo izigrala obrambo Golden Stata. Na drugi strani sta bila za tri nenatančna Chris Paul, ki je zadnje tri sezone igral za Phoenix, in Klay Thompson.