Dončić in Antetokounmpo, velika evropska zvezdnika NBA-košarke, sta se srečala na pripravljalni tekmi v Milwaukeeju. Slovenec je dosegel 13 točk, Grk 25. Foto: Reuters

Ključna je bila tretja četrtina (38:15). Trener Dallasa Rick Carlisle je tekmo izkoristil za preizkus kar 18 igralcev, vsem članom prve peterke (Dončić, Finney-Smith, Powell, Hardaway jr., Richardsson) je odmeril 16 minut. Dončića je dobro pokrival Jrue Holiday, ki je prejšnji mesec okrepil Buckse in je želel takoj dokazati svojo obrambno kakovost. Dončićev met je bil tako le 5/13 (od tega trojke 3/5), je pa slovenski košarkar v 16 minutah zbral še dva skoka in štiri podaje. Izgubil je le eno žogo.

Vlatko Čančar je v petih minutah dosegel dve točki in dva skoka. Foto: EPA

13 točk je za Dallas dosegel še Nemec Maxi Kleber. Kristops Porzingis bo zaradi poškodbe kolena (9. oktobra so mu operirali meniskus) izpustil začetek sezone.

"Mislim, da smo nocoj odlično odigrali v obrambi ... Konec koncev gre za eno najboljših moštev v ligi," je za klubsko spletno stran povedal dejal Dončić. Med novinci se je z 8 točkami in 8 skoki izkazal Nate Hinton. "Ko imaš skupino novincev na parketu je pričakovati nihanja v igri, a fantje so se izkazali," je ocenil Carlisle.

Za Milwaukee je Giannis Antetokounmpo v 25 minutah igre dosegel 25 točk (9/19) in 10 skokov.

Na preostalih pripravljalnih tekmah se je najbolj izkazal Nikola Jokić, ki je za Denver na tekmi z Golden Statom v 23 minutah igre (ob metu 9/11) dosegel 26 točk, 10 skokov in pet podaj. Kljub temu je na koncu s 107:105 slavilo moštvo iz Kalifornije s Stephenom Curryjem (10 točk). Pri Denverju je priložnost dobil tudi Vlatko Čančar in v petih minutah dosegel dve točki in dva skoka.

Nova sezona Lige NBA se bo začela 22. decembra.