Morant je bil navdušen po izteku druge tekme v Memphisu. Foto: Reuters

Memphis je na svojem parketu ugnal Golden State s 106:101. Ja Morant je dosegel kar 47 točk, s čimer je izenačil svoj rekord v končnicah, hkrati pa je postal šele tretji košarkar v zgodovini lige, ki je v končnici še pred 23. rojstnim dnem vsaj na dveh tekmah dosegel po 45 točk. Preostala dva sta Kobe Bryant in LeBron James. Blizu temu mejniku je tudi Luka Dončić, ki ima prav tako dve taki tekmi, le da je 23 let dopolnil konec februarja.

Curry je za tri točke metal 3/11, Klay Thompson pa 2/12. Foto: Reuters

Gostitelji so dosegli prvih osem točk na tekmi in vodili večji del večera. Bojevniki so tekmece ujeli šele ob koncu tretje četrtine, ko je po podaji Stepha Curryja žogo uspešno položil Otto Porter in izenačil na 77:77.

Morant dosegel zadnjih 15 točk!
Golden State je še štiri minute pred koncem vodil s 95:91, nato je na parket stopil Morant, ki je bil neustavljiv, saj je dosegel vseh zadnjih 15 točk za Memhpis! Sto sekund pred koncem je zadel t. i. floater, s katerim je domače povedel v vodstvo 100:99. V zadnji minuti je bil štirikrat natančen pri prostih metih, pol minute pred koncem pa je zadel še en floater za dokončno vodstvo s 104:101.

Slab met gostov za tri točke
Pri Bojevnikih je največ točk dosegel Curry (27), Jordan Poole pa jih je s klopi dodal 20. Gostje so imeli ogromno težav pri metu za tri točke, ki je sicer njihovo močno orožje. Od 38 poskusov so bili namreč natančni le sedemkrat (kar znaša dobrih 18 odstotkov). Met Memphisa v tej prvini ni bil spektakularen (14/45, 31 odstotkov), a popolnoma dovolj za zmago.

Nagrada za Herra

Košarkar Miamija Tyler Herro je prejel nagrado za najboljšega šestega igralca. Skupaj je prejel 488 točk, drugi je bil Kevin Love (Cleveland) z 214 točkami, tretji pa Cameron Johnson (Phoenix) s 128.

Kelti odlično začeli
Boston je popravil vtis iz prve tekme, ko je bil neprepričljiv proti Milwaukeeju. Tokrat je odlično začel v prvem polčasu (65:40) in prednost varno pripeljal do zmage (109:86), s katero je izid v seriji izenačil na 1:1.

Jaylen Brown je zaigral kot prerojen. Foto: Reuters

Brown v prvem polčasu do 25 točk
Jaylen Brown
je imel na prvi tekmi slab strelski večer (ob metu iz igre 4/13 je zbral 12 točk), tokrat pa je bil gonilna sila ob zmagi. Zbral je namreč 30 točk, od tega kar 25 v prvem polčasu, ko so si Kelti zgradili visoko prednost. "To je končnica, to je vse. Ena tekma ne sme preveč vplivati na naše razpoloženje in razplet celotne serije. Naš cilj je bil, da smo agresivni od začetka tekme in to smo tudi storili," je bil zadovoljen Brown. Jayson Tatum je dodal 29 točk.

Antetokounmpo govoril o trdi obrambi
Prvi zvezdnik Bucksov Giannis Antetokounmpo je sicer zbral 28 točk, a večino v tretji četrtini, ko je bila razlika že visoka, prvaki pa se nikakor niso mogli priključiti v realen boj za zmago. "Trdo so igrali v obrambi, res so bili aktivni, igrala se je zelo fizična košarka. V takem primeru je težje najti soigralce," je tekmo ocenil Grk.

Liga NBA, končnica

Vzhodna konferenca:
BOSTON (2) − MILWAUKEE (3) 1:1
109:86 (32:21, 33:19, 18:26, 26:20)
Brown 30 (11/18 iz igre, 6/10 za tri), Tatum 29 (10/20 iz igre, 5/10 za tri) in 8 podaj, G. Williams 21 (6/9 za tri), Horford 11 in 11 skokov, R. Williams 10, Pritchard 6, Hauser 2, Smart ni igral; G. Antetokounmpo 28 (11/27 iz igre), 9 skokov in 7 podaj, Holiday 19 (7/20 iz igre, 1/6 za tri), Portis in Connaughton po 13, Allen 5, Matthews 4, B. Lopez in Carter po 2.

Četrtek ob 1.30:
MIAMI (1) − PHILADELPHIA (4) 1:0

Zahodna konferenca:
MEMPHIS (2) − GOLDEN STATE (3) 1:1
106:101 (33:25, 23:26, 21:26, 29:24)
Morant 47 (met za 2: 10/19, met za 3: 5/12), 8 skokov in 8 podaj, Williams 14, Jackson 12, Clarke 10; Curry 27, 9 skokov in 8 podaj, Poole 20, Wiggins 16, Thompson 12.

Četrtek ob 4.00:
PHOENIX (1) − DALLAS (4) 1:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.