LeBron James, ki bo naslednjo sredo dopolnil 36 let, je poziral s četrtim šampionskim prstanom. Foto: Reuters

Vodstvo 17-kratnih prvakov se je odločilo, da bodo šampionski prapor odkrili šele ob navzočnosti navijačev, saj mora biti to svečan dogodek. Danes so podelili prstane na prav poseben in zelo domiseln način. Vsi klubski uslužbenci so prišli na parket, na velikem ekranu pa so zavrteli kratke videoposnetke, ko družinski člani čestitajo košarkarjem in trenerjem za naslov. Poseben govor so imeli komisar lige Adam Silver, predsednica Lakersov Jeannie Buss in trener Frank Vogel.

Paul George je 26 izmed 33 točk dosegel v drugem polčasu in preprečil vrnitev Lakersov. Foto: EPA

Polom Lakersov v prvi četrtini
Številni igralci so bili ganjeni, ko so njihovi otroci nastopali na velikem zaslonu. Nikakor se jim ni uspelo zbrati na začetku tekme. Po prvi četrtini so zaostajali kar z 19:39. Kawhi Leonard je odlično začel srečanje. Začetna peterka ni uigrana, Marc Gasol in Dennis Schröder sta odigrala prvo tekmo za Lakerse.

Na začetku druge četrtine so se Jezerniki malce zbrali in z delnim izidom 10:0 znižali na 30:41. Razigral se je tudi MVP oktobrskega finala LeBron James in ob odmoru so imeli Lakersi le še dve točki zaostanka (54:56).

Po izenačenju na parket stopil George
Pet minut pred koncem tretje četrtine je Schröder s polaganjem izenačil na 75:75. Vodstva Lakersi nikoli niso prevzeli. V zadnjih dveh minutah tretjega dela igre je George nanizal kar 11 zaporednih točk. Zadel je dve zaporedni trojki in po 36 minutah so imeli Clippersi znova 11 točk naskoka (78:89).

Clippersi uvodni večer ugnali mestne tekmece Lakerse

Šov je nadaljeval tudi v zadnji četrtini. Vedno, ko so se Jezerniki približali, je odgovoril s trojko. Z Leonardom sta bila neustavljiva in štiri minute pred koncem je bila tekma odločena (94:111).

George, ki je po velikem razočaranju v polfinalu Zahoda proti Denverju podpisal štiriletno pogodbo, vredno 190 milijonov ameriških dolarjev, je zgrešil le pet metov iz igre (13/18), petkrat je bil natančen izza črte. V drugem polčasu je bil razred zase na parketu s 26 točkami.

"Po dolgem času nisem imel nobenih težav s poškodbami in odlično sem se pripravil na sezono. Počakal sem na prave mete, v prvem polčasu jih ni bilo, nato pa se je odprlo," je povedal George. Leonard je dodal 26 točk, Serge Ibaka pa jih je na debiju v dresu Clippersov prispeval 15.

Lakersi bodo imeli božični popravni izpit proti Dallasu
James je bil najboljši strelec Lakersov z 22 točkami, a je zgrešil kar 10 metov (7/17). Anthony Davis je zbral 18 točk, Montrezl Harrell pa 17 in 10 skokov proti nekdanjim soigralcem.

Schröder se je približal trojnemu dvojčku s 14 točkami, 12 skoki in 8 podajami, a ni razigraval soigralcev. Prevečkrat je hotel s samostojnimi prodori zaključiti akcijo. Trener Frank Vogel je vseskozi iskal pravo peterko. Odkritje pripravljalnih tekem Talen Hotron Tucker je bil na parketu le 11 minut. Marc Gasol ni niti enkrat vrgel na koš.

Šampionski prapor že visi pod stropom Staples Centra. Odkrili ga bodo na slovesnosti ob navzočnosti gledalcev. Foto: Reuters

"Bilo je res čudno v vseh pogledih," je o prevladujočem občutku dneva dejal James, ki je v četrti četrtini nerodno stopil in načel gleženj.

"Če praznujemo zgodovinski trenutek z našo franšizo in moramo to storiti brez družine, prijateljev in oboževalcev, je to najmanj čuden dan. To je bila prva tekma, to je bil prvi preizkus za nas. Dobesedno smo skupaj že devet dni kot celotna skupina," je poudaril največji zvezdnik lige v zadnjem desetletju.

Lakersi se bodo v petek na božični tekmi srečali z Dallasom in do takrat bodo na sporedu številne analize, saj bodo potrebne spremembe. Tudi lansko sezono so Clippersi odprli z zmago nad Lakersi s 112:102, a so se na koncu smejali James in soigralci.

Kyrie Irving je zasenčil Stephena Curryja. Foto: Reuters

Udarna naveza Irving-Durant zrežirala gladko zmago
Netsi so prikazali imenitno predstavo. Že po desetih minutah so vodili s 36:17 in prednost do odmora le še povečali (63:45).

Kyrie Irving je bil najboljši strelec uvodne tekme s 26 točkami. Kevin Durant je zaigral prvič po peti tekmi finala junija 2019 proti Torontu, ko si je v dresu Bojevnikov strgal ahilovo tetivo. Nekdanjim soigralcem je tokrat nasul 22 točk. Stephen Curry in soigralci so bili popolnoma nemočni. Bojevniki bodo celo sezono igrali brez poškodovanega Klaya Thompsona. Uvodno tekmo je zaradi poškodbe stopala izpustil tudi Draymond Green.

Mike D'Antoni je bil trener Phoenixa, ko je blestel Steve Nash (2004-08). V Brooklynu je nekdanji zvezdnik glavni trener, D'Antoni pa je njegov pomočnik. Foto: Reuters

Uvodnih deset minut so Netsi blesteli. Irving je zadel tri trojke in ekspresno nabral 17 točk, Durant jih je dodal 10 za vodstvo s 36:17. Bojevniki so bili zelo slabi v obrambi. V prvi četrtini so prejeli kar 40 točk.

V zadnji akciji prvega polčasa je Irving zadel trojko z desetih metrov in ob odmoru je bil Golden State že v izgubljenem položaju (63:45).

Nash oba zvezdnika vzel iz igre 15 minut pred koncem
Brooklyn je z delnim izidom 11:0 sredi tretje četrtine povedel že z 80:49 po trojki Spencerja Dinwiddieja. Trener Netsov Steve Nash si ni mogel predstavljati boljšega večera za debi v vlogi glavnega trenerja, manjkali so le gledalci v Barclays Centru. Že tri minute pred koncem tretje četrtine je iz igre vzel Irvinga in Duranta. Pri izidu 95:62 so priložnost dobili rezervisti, uporabil je kar 15 košarkarjev, le Tyler Johnson ni dosegel točke.

"Naši cilji v tej sezoni so zelo visoki. Pričakujem, da bomo na številnih tekmah tako prevladovali," je bil zadovoljen Irving, ki je v lanski sezoni odigral le 20 tekem.

Kevin Durant se je uspešno vrnil po letu in pol. Počival je zaradi strgane ahilove tetive. Foto: Reuters

Novinec Wiseman edina svetla točka pri Golden Statu
Brooklyn je dokazal, da bo kandidat za mesta na vrhu Vzhoda. Gostitelji so zadeli kar 15 trojk in dobili tudi skok s 57:47.

Curry je prispeval 20 točk in 10 podaj, a je zadel le dve trojki iz desetih poskusov. Drugi izbor na novembrskem naboru Lige NBA James Wiseman je začel v prvi peterki in zbral 19 točk. Lani so izbranci Steva Kerra slast zmage okusili le 15-krat in tudi v tej sezoni niso med ekipami, ki bi se lahko borili za končnico na divjem Zahodu.