Brandon Ingram je iz igre metal 11/23. Foto: AP

Pod obročema je veliko delo opravil tudi Litovec Jonas Valenčiunas (26 točk, 15 skokov) in Pelikani odhajajo na peto tekmo v Phoenix s prepričanjem, da lahko presenetijo najboljšo ekipo rednega dela. Sunsom se še kako pozna odsotnost prvega strelca Devina Bookerja, ki je vprašljiv za nadaljevanje serije.

Če je na prejšnji tekmi Phoenix izvlekel Chris Paul, veteran tokrat ni imel svojega večera. Dosegel je le štiri točke v 35 minutah. Vtis je nekoliko popravil z enajstimi podajami. New Orleans je osem minut pred koncem vodil z 89:85 in nato odbrzel do zmage z delnim izidom 12:0. Valančiunas je v treh minutah in pol tega dela prispeval deset točk.

Denver prvič premagal Golden State
Denver se je izognil metli, potem ko je na četrti tekmi premagal Golden State s 126:121. Prvo ime tekme je bil Nikola Jokić s 37 točkami. Monte Morris je dodal 24 točk. "Splash brothers" Stephen Curry in Klay Thompson sta dosegla 33 oziroma 32 točk.

Miami suveren tudi brez Lowryja
Na Vzhodu sta po visokih zmagah na gostovanju na pragu napredovanja Miami in Milwaukee. Miami je s 110:86 odpravil Atlanto. Jimmy Butler je 13 od 36 točk dosegel v drugi četrtini (30:15), po kateri Hawksi niso več prišli blizu. Dodal je še 10 skokov in 4 podaje. Miami je igral brez poškodovanega Kyla Lowryja. Obramba Miamija je popolnoma ustavila Traea Younga, ki se je ustavil pri devetih točkah.

Milwaukee iz Chicaga s +54
Branilec naslova Milwaukee je bil s 119:95 boljši od Chicaga in prav tako v seriji vodi s 3:1. Bucksi so dve tekmi v Chicagu dobili za skupno 54 točk. Giannis Antetokounmpo je zbral 32 točk in 17 skokov, izkazala sta se tudi Grayson Allen s 27 točkami (šest trojk) in Jrue Holiday s 26.