Kenny Gregory je bil z 19 točkami najboljši strelec Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Sašo Ožbolt
Sašo Ožbolt bo poskušal sobotni večer čim prej pozabiti. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleksandar Džikić
Varovanci Aleksandra Džikića so po torkovem porazu proti Olimpiji znova ostali praznih rok. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ljubljančani v drugem polčasu niso znali ustaviti izjemno razpoloženega Leona Radoševića, ki je dosegel 24 točk. 38 sekund pred koncem je s skokom v napadu zadel ob Goranu Jagodniku za vodstvo Cibone z 78:75, nato pa ujel še žogo pod svojim obročem in po osebni napaki s prostima metoma povišal na 80:75. Prekršek Damirja Markote nad Gordanom Giričkom pod svojim košem v naslednjem napadu je pomenil konec upanja za Olimpijo, ki je s točkama Jagodnika zadnjič vodila pri izidu 75:74.

19 točk Gregoryja, ničla Ožbolta
S tem košem je bilo konec uspešnega obdobja v igri gostiteljev, ki so pred tem nekajkrat vodili s tremi točkami razlike (66:63, 68:65, 71:68). V zadnjo četrtino so sicer vstopili z zaostankom štirih točk (59:63), a je slabih šest minut pred koncem Vlado Ilievski s trojko nakazal, da bi se lahko večer za Olimpijo končal bolje. Po delnem izidu 8:0 je namreč tedaj povedla s 64:63.

Po prvem polčasu je bilo 43:41. Zdovčevi varovanci so v zadnji minuti pred odmorom vodili z največjo prednostjo na tekmi, ki je znašala šest točk (43:37) in se vrnili v igro po zaostanku s 23:29 v 14. minuti.

Najboljši strelec pri Olimpiji je bil Kenny Gregory z 19 točkami, Jagodnik jih je zbral 17, Markota pa 12. Sašo Ožbolt se v 27 minutah ni vpisal med strelce (met za dve točki: 0/1, za tri: 0/2).
Nerazpoloženi Novomeščani
Neuspešen večer slovenskih klubov v 17. krogu Lige NLB je napovedala že Krka, od katere je bil boljši še en zagrebški klub. Na gostovanju pri Zagrebu je klonila z 82:104. Novomeščani, ki so današnje tekmece letos ugnali že trikrat, od tega dvakrat v pokalu Euro Challenge, so bili tokrat brez možnosti. Zaostajali so praktično vso tekmo, nekaj dobrih minut so odigrali le ob koncu prve četrtine, ki so jo dobili s 23:22.
Bilo je več kot očitno, da Dolenjci še niso preboleli torkovega poraza proti Olimpiji, saj so delovali premalo agresivno v obrambi in zelo nerazpoloženo v napadu. Katastrofalno je tekmo odprl Smiljan Pavić z nizom zgrešenim metov in izgubljenih žog.
V nadaljevanju prvega polčasa je skušal trener Aleksandar Džikić dvigniti ritem igre svojih varovancev, vendar nobena njegova menjava ni imela pravega učinka. Še najslabše je bilo v zaključku prvega polčasa, ko je igro vodil Dušan Djordjević in povzročil, da so gostitelji odšli na odmor z desetimi točkami prednosti (50:40).

Njegovo mesto v drugem delu je prevzel Bojan Krivec, vendar je tudi on deloval apatično in brez pravih zamisli, tako da je sledil naslednji padec Krke in novo rekordno vodstvo Zagreba z 61:44. Tako je bila v 24. minuti tekma praktično odločena, saj sta na parketu dvorane Dražena Petrovića stali dve povsem različno motivirani ekipi.