Goran Dragić v zadnjem času izvrstno poveljuje igri Phoenixa. Foto: EPA
Stephen Curry je s 54 točkami postavil rekord sezone v Ligi NBA. Foto: EPA
Ty Lawson je za zmago Denverja v Portlandu prispeval 30 točk. Foto: EPA

S tem je prekinjen zmagoviti niz Ostrog pred svojimi navijači, ki so poraz nazadnje videli 19. novembra. Od takrat je San Antonio slavil na 18 tekmah zapored. Eden izmed najbolj zaslužnih za prekinitev niza šestih porazov Sunsov proti San Antoniu je bil tudi Goran Dragić, ki je dosegel peti dvojni dvojček na zadnjih šestih tekmah. V 40 minutah je ob metu 5/13 vknjižil 13 točk, 13 podaj in 4 skoke.

Trojka Johnsona za podaljšek
Pri Phoenixu je bil z 22 točkami in 13 skoki najučinkovitejši veteran Jermain O'Neal. 15 točk je prispeval Luis Scola, junak pa je bil Wesley Johnson, ki je ob koncu rednega dela zadel trojko za podaljšek. "Na splošno smo naredili veliko psiholoških napak, predvsem v zadnjem napadu, ko smo pustili Johnsona in ga nismo pokrili. To nas je stalo zmage," je bil razočaran trener San Antonia Gregg Popovich.

V zadnji četrtini nadoknadili 11 točk zaostanka
Spursi so imeli tekmo v svojih rokah in navijači so že začeli slaviti, ko je v zadnji četrtini prišlo do velikega preobrata. Sunsi so zaostajali za 11, ko je stvari v svoje roke vzel O'Neal, ki je v zadnji četrtini vknjižil 13 točk in 5 skokov. Phoenix je ta del igre dobil 33:23.

"Vemo, da se ne borimo za končnico, vse, kar hočemo, je, da smo boljše moštvo. V takih tekmah se gradi značaj ekipe in jo usmerja na pravo pot. Za to se borimo," je povedal O'Neal.

Pri Spursih, ki so se z gostujoče turneje vrnili z izkupičkom 7:2, je bil z 22 točkami prvi strelec Tony Parker. Tim Duncan je prispeval 19 točk in 11 skokov.

Udrih 14 + 8 v 32 minutah
Beno Udrih
bo v Orlandu očitno dobival precej več priložnosti kot v Milwaukeeju. V tretji tekmi v dresu Magicov je igral 32 minut in v tem času dosegel 14 točk (met 3/9) in prispeval 8 podaj. Orlando je doma visoko izgubil proti Sacramentu s 125:101.

54 točk Curryja ni bilo dovolj
V New Yorku je eksplodiral branilec Golden Stata Stephen Curry, ki je Knicksom nasul kar 54 točk. Niti to pa ni moglo preprečiti poraza Bojevnikov, ki so klonili s 109:105. Curry je iz igre metal 18/28, od tega 11/13 za tri točke. Več točk od njega sta v Madison Square Gardnu izmed gostujočih košarkarjev dosegla le Kobe Bryant (61, leta 2009) in Michael Jordan (55, leta 1995).

SAN ANTONIO - PHOENIX * 101:105
Parker 22, Duncan 19 in 11 skokov; O'Neal 22, Scola 15, Dragić 13 (met: 5/13), 4 skoki in 13 podaj v 40 min.
* - po podaljšku

ORLANDO - SACRAMENTO 101:125
Harris 23, Afflalo 15, Udrih 14 (met: 3/9), 2 skoka in 8 podaj v 32 minutah; Salmons 21, Thornton 20, Evans 17.

CLEVELAND - TORONTO 103:92
Waiters 23, Livingston 15, Thompson 14; DeRozan 34, Gay 24, Lowry 11.

WASHINGTON - DETROIT 95:96
Ariza 22, Beal 16, Okafor 15; Knight 32, Monroe 26, Calderon 6 in 18 podaj.

NEW YORK - GOLDEN STATE 109:105