Ivica Jurkovič je imel pri metih izza črte mirno roko. Foto: RTV SLO/T. G.
Robert Troha
Partizan nadigral Olimpijo

Gostje so v 1. četrtini pridno izkoriščali premoč pod košema in prek dvojca Kosta Perović - Predrag Drobnjak povedli s 30:21. Ljubljančani so se do polčasa vrnili v igro, nato pa povsem popustili. Pri izidu 52:53 je Partizan v pičlih dveh minutah ušel na +13, kar je bilo odločilno, saj si zmaji kljub "intervencijam" trenerja Gašperja Okorna niso več opomogli.

Domžalčani potegnili krajši konec
Deveti poraz so morali podpisati tudi košarkarji Heliosa, ki so na domačem igrišču po podaljšku s 94:96 klonili proti Budućnosti. Domači so bili v rednem delu bližje zmagi, saj so vodili s 85:82, nato pa je Vladimir Dasić šest sekund pred koncem s trojko izsilil podaljšek. V njem je odločilni koš zadel le 178 cm visoki Miljan Pavković, ki je zadel prek Smiljana Paviča, ko je poln Komunalni center pričakoval še drugi podaljšek. Sredi 3. četrtine je bil zaradi ostrih protestov izključen domači trener Memi Bečirovič.