Goran Dragič je v 33 minutah dosegel 14 točk. Foto: RTV SLO
Jakov Vladović
Jakov Vladović je bil najboljši igralec tekme na Kodeljevem. Foto: EPA

Zmaji, ki so znova nastopili brez bolnega Marka Miliča, so večino prvega polčasa držali priključek. Še sredi druge četrtine je bilo 34:34, ko je koš dosegel Ronnell Taylor, ki mu je uspel "alley oop". Na odmor so Beograjčani odšli le s petimi točkami prednosti (46:41).

Dragičević je bil nezaustavljiv
V tretji četrtini so gostitelji povišali ritem igre in v 26. minuti po trojki sijajnega Tadije Dragičevića (30 točk, 6/8 za tri) prišla do najvišjega vodstva na tekmi 60:47, le malce zatem pa je bilo že 63:49. Trojki Saše Dončiča in Jasmina Hukića sta pripomogli k znižanju na 68:72. V odločilnih minutah igre je prišla do izraza slabša obramba zeleno-belih in učinkovita predstava strelsko najuspešnejše ekipe v ligi. Olimpija bo v nedeljo gostila Cibono.

Memi je zelo pogrešal Miliča
"Crvena zvezda igra agresivo in moderno košarko. Na današnji tekmi smo imeli preveč črnih minut. Zelo se je poznala odsotnost Marka Miliča. Atmosfera v Pionirju je vedno odlična in tudi tokrat je bila to lepa tekma za gledalce," je povedal trener zeleno-belih Memi Bečirovič.

Slovan zapravil 18 točk prednosti
Geoplin Slovan je odlično začel proti Zagrebu (28:14), v 24. minuti pa so vodili že z 32:14. Gostom se je na krilih razpoloženih Jakova Vladovića (27 točk) in Anteja Tomića (20 točk) vendarle uspelo približati in ob koncu prvega polčasa je bila razlika le še šest točk (39:33). Jaka Klobučar je s trojko povišal prednost na devet.

Zagrebčani so v drugem delu nadaljevali z učinkovito igro in najprej izenačili na 52:52 ter v 26. minuti povedli s 55:54. Po tretji četrtini so imeli Zagrebčani celo pet točk prednosti, ki so jo v zadnjem delu le še povišali, pri Slovanu je izstopal le Enique Clemons. V naslednjem krogu bo Slovan že v soboto na Kodeljevem gostil Vojvodino.

5. krog:
CRVENA ZVEZDA
- UNION OLIMPIJA
92:81 (24:24, 22:17, 22:16, 24:24)
4.000; Dragičević 30, Cook in Marković po 17; Hukić 19, Bailey 17, Dragič 14.

GEOPLIN SLOVAN - ZAGREB
89:102 (28:14, 14:19, 23:27, 24:32)
Clemons 28, Novak 16; Vladović 27, Dundović in Tomić po 20.

82:75 (21:16, 24:20, 22:16, 15:23)

PARTIZAN 5 4 1 +87 9 CRVENA ZVEZDA 5 4 1 +27 9 UNION OLIMPIJA 5 3 2 +27 8 FMP 5 3 2 +21 8 BUDUĆNOST 5 3 2 +15 8 SPLIT CO 5 3 2 +4 8 CIBONA 5 3 2 -7 8 ZADAR 5 3 2 -9 8 ZAGREB 5 3 2 -32 8 HEMOFARM 5 2 3 +16 7 VOJVODINA SRBIJAGAS 5 1 4 -12 6 HELIOS DOMŽALE 5 1 4 -42 6 ŠIROKI PRIMA PIVO 5 1 4 -47 6 GEOPLIN SLOVAN 5 1 4 -48 6